Hokejový advent zahájí Kometa proti kladenským Rytířům

První letošní měření sil těchto dvou rivalů dopadlo lépe pro Kometu - z Kladna si odvezla tři body. Nyní se poprvé od roku 2014 v extralize utkají tyto dva týmy také v Brně.

  • Foto

    ilustrační/HC Kometa

Hráči Komety nastoupí v tomto týdnu již ke třetímu soutěžnímu utkání. V úterý nejprve před domácími diváky navázali na vítězství proti hradeckému Mountfieldu, když pokořili v moravském derby Olomouc 4:3. Následně cestovali Brňané na sever do doupěte Bílých Tygrů z Liberce, kde až do posledních minut bojovali o bodový zisk, nakonec však těsně podlehli 2:3. Obě branky Komety obstaral kapitán Martin Zaťovič, jenž už má na svém kontě 15 tref. Hlavní kouč Libor Zábranský by však zcela jistě ocenil, kdyby se k Zatovičovi přidali i další útočníci.

Aktuálně Kometa sídlí na 6. pozici, kterou drží s jednobodovým náskokem před Karlovými Vary. I proto bude pro Brno v neděli důležité bodovat. Utkání proti kladenským Rytířům startuje v 17:20. Bude se jednat o poslední domácí utkání Komety před vánočními svátky, znovu se v Brně půjde na hokej až 26. prosince.