Přestože Petr Holík působí v Brně pouze čtyři a půl roku, podařilo se mu překonat významný klubový milník. V utkání se Spartou nedávno zapsal svou 132. asistenci v dresu Komety a stal se tak rekordmanem v rámci samostatné české soutěže.

„Možná je to tím, že málo střílím,“ pousmál se centr v rozhovoru pro klubový web otázce, proč má tolik nahrávek. „Když srovnám střelbu a přihrávání, tak vím, že v přihrávkách jsem lepší. Už od mládeže jsem hrál centra a dobré asistence se od této pozice očekávají,“ dodal.

Útočník také přiznal, že z kvalitní přihrávky má někdy větší radost než ze vstřeleného gólu.

Útočník přišel do Brna v lednu 2017 z Mladé Boleslavi výměnou za útočníky Vojtěcha Němce a Lukáše Nahodila. Usadil se v druhém útoku spolu s Marcelem Haščákem a Martinem Zaťovičem a v tomto složení vydrželi až do konce sezony 2017/18, kdy se Kometě podařilo obhájit titul. Petr Holík ve zmíněném ročníku zapsal 9 asistencí během 21 zápasů.

Před třemi roky v létě oblékl dres Komety Peter Mueller a nahrávky jemu a Zaťovičovi začaly přibývat ještě rychleji. „Se Zaťou a Peterem hrajeme spolu od té doby, co jsem v Kometě odehrál první kompletní sezonu. Ale ať jsem nastoupil s kýmkoliv, vždycky jsme si k tomu něco řekli a nebyl žádný problém,“ vyjádřil se Holík na adresu brněnských spoluhráčů.

Pro hráče s číslem 92 na zádech byl ročník 2018/19 nejpovedenějším v dosavadní kariéře. Získal 55 kanadských bodů v základní části (17+38) a stal se nejlepším nahrávačem ligy. Dalších devět bodů (1+8) pak přidal v play-off.

Z hlediska kompletní historie Komety náleží Holíkovi dělené 10. místo, přičemž není nereálné, že se v letošní sezoně dostane do první pětky. I v první desítce je Holíkův poměr 0,72 asistence na zápas unikátní.

Pokud by se chtěl forvard dostat na první místo, které nyní drží legendární Josef Černý a sbíral by „áčka“ stejným tempem jako dosud, musel by za Brno odehrát ještě 130 zápasů. Je tedy možné, že zhruba za dva roky budou v Kometě oslavovat nového krále v počtu klubových asistencí.

Na otázku, zda je reálné překonat Josefa Černého, se Holík usmívá, že reálné je všechno. „Mám smlouvu v Brně, takže uvidíme. Ale nechci se příliš upínat na to, že bych měl někoho překonávat,“ vyjádřil se ke klubovému rekordu. „Důležité je být zdravý a předvádět týmové výsledky. Body pak budou automaticky naskakovat,“ dodal hokejista.

Ten může už dneska pomoci Kometě v získání dalších bodů. Pod Špilberk totiž dnes přijedou liberečtí Bílí Tygři, kteří už v letošní sezoně zaznamenali nelichotivou sérii šesti porážek v řadě. I Brňané, kteří jsou zatím dvanáctí, se budou snažit v domácím prostředí zvednout a udělat svým fanouškům tříbodovou radost. Zápas s devátým Libercem startuje v 18:00.