Individuálně nejvydařenější zápas v sezoně včera proti Pardubicím odehrál brněnský útočník Petr Holík. Dvěma góly a asistencí se podepsal pod výhru Komety nad extraligovým lídrem. Svou druhou trefou třicetiletý hráč zápas v čase 63:10 rozhodl. Brno porazilo Pardubice 4:3 v prodloužení.

"Jsme rádi, že jsme vyhráli, i když jen za dva body. Pardubice zatím vedou ligu, takže pro nás je to cenný skalp. Když to bylo 3:3, tak jsme si říkali, že zápas nechceme ztratit. Předešlé utkání jsme ztratili, tak jsme tentokrát chtěli vyhrát za každou cenu," řekl Holík novinářům po utkání a poukázal na nedělní nezdar Brna, které v Mladé Boleslavi prohrálo 2:3, i když vedlo 2:0. "Za mě to bylo vyrovnané utkání a troufnu si říct, že i pěkný hokej," uvedl.

Klíčem k úspěchu Komety byla hra v početních výhodách, ve kterých domácí skórovali třikrát a potvrdili, že jsou v této herní činnosti nejlepší v extralize. Nejprve v první třetině bleskově využili vyloučení Lukáše Radila a Davida Musila, v prodloužení poté potrestali možná přísný trest Tomáše Zohorny.

"Zatím nám to tam padá. Určitě přijde období, kdy se nebude dařit, ale důležité je, že si vytváříme šance. Nic moc jsme toho nezměnili, hrajeme to stejně (jako v minulé sezoně). Doufáme, že se nám bude dařit, co nejdéle," přál si Holík.

Platnost rozhodujícího gólu se hosté snažili zvrátit takzvanou trenérskou výzvou kvůli možné přihrávce rukou. Kontrola u videa ale regulérnost branky potvrdila. "Mezi střídačkami jsme se ptali (televizních) reportérů a ti říkali, že to gól bude. Puk byl za čárou. Ze začátku jsme nevěděli, co zkoumají. Tak na 90 procent jsme si ale byli jistí," řekl Holík, jenž dorážel puk po střele Martina Zaťoviče na brankové čáře. "Nevím, zda už byl puk za čárou. Je ale jedno, kdo ho dal," pousmál se.

Jak se Brnu daří hra v přesilových hrách, nejde mu oslabení. V této činnosti je naopak nejhorší v soutěži. Dnes inkasovalo ve čtyřech oslabeních dva góly. "V prvním případě jsme udělali chybu. Ve druhém se jim to šťastně odrazilo a my jsme měli smůlu. Je ale pravda, že na tom musíme zapracovat. Nechceme být v oslabení nejhorší," řekl Holík.