Primátorův náměstek v Brně Matěj Hollan (Žít Brno) nebude v podzimních komunálních volbách na předních místech kandidátky Pirátů, o což usiloval.

ČTK to dnes řekl brněnský předseda Pirátů a lídr kandidátky Tomáš Koláčný. Hollan neuspěl v primárních volbách strany na prvních sedm míst kandidátky. Podle Koláčného se bude dál rozhodovat o ostatních pozicích. Hollan ČTK řekl, že během dne se k situaci vyjádří.

V pátek členská základna brněnské pirátské organizace rozhodla, že lídrem bude brněnský radní Koláčný. O post se ucházela i zastupitelka Hana Kašpaříková (za Žít Brno), ale neuspěla. Podporu nezískala stejně jako Hollan ani v primárních volbách na přední místa. Rozhodovala opět členská základna brněnské organizace. Za Žít Brno se do první sedmičky kandidátky dostal pouze uvolněný zastupitel Martin Freund, který má na starosti projekty sociálního začleňování. "Na první až sedmé pozici s jistotou nebude ani Matěj Hollan, ani Hanka Kašpaříková. O ostatních pozicích se bude rozhodovat v následujících dnech," řekl ČTK Koláčný.