Hokejisté Zlína si hned ve druhé minutě úvodní třetiny vybojovali přesilovou hru, nebylo jim to ovšem nic platné, protože obrana Komety si s ní bez problémů poradila a navíc začala hrozit na druhé straně kluziště. Nebezpečná teč Petera Muellera sice skončila jen na betonech gólmana Kašíka, o chvíli později už se ale hostující hráči mohli radovat. Martin Zaťovič skvěle využil zaváhání obránce soupeře a unikal na brankáře, kterého překonal přesnou střelou k levé tyči – 0:1. Podobnou příležitost měl poté i zlínský Pavel Kubiš, Karel Vejmelka ale zkušeného hráče soupeře ještě zkušeněji vychytal. Další velkou šanci měl Jakub Klepiš, který přečíslení svého týmu zakončil nebezpečnou střelou do betonu. Domácímu týmu se podařilo vyrovnat v posledních desítkách sekund před odchodem do kabin. Jakub Šlahař našel ve skrumáži puk po nahození od modré čáry a střelou do prázdné branky ukončil dlouhou sérii Vejmelky bez inkasovaného gólu.

Modrobílí vstoupili do prostřední části skvěle a rychle se vrátili do vedení. Střela Petera Muellera z kruhu se od tyče odrazila na hůl Jakuba Klepiše, který puk pohotově uklidil za Kašíka a využil tak přesilovou hru Komety – 1:2. Další zásah do zlínské brány pak přišel poté, co si Tomáš Vincour zpracoval před Kašíkem přihrávku od modré čáry a následně zlínského gólmana i prostřelil – 1:3. Kometa povzbuzena dvěma góly kontrolovala hru a měla i další šance na zvýšení náskoku, gól ovšem přišel na druhé straně. Puk se po Honejskově akci odrazil od betonu na hokejku Zdeňka Okála a ten už neměl těžkou práci s trefením odkryté klece – 2:3. Po 40 minutách se tak Brňané nacházeli ve vedení o jednu branku.

V úvodních minutách třetího dějství dokázal Zlín dokonce vyrovnat. Prsty v tom měl znovu Zdeněk Okál, který byl opět pohotový a tentokrát dorazil střelu Jakuba Šlahaře – 3:3. Góly však na ledě Beranů padaly i nadále. Vedení Kometě nejprve vrátil proměněným sólem Tomáš Šoustal – 3:4. Po 70 sekundách ovšem svítilo na tabuli opět vyrovnané skóre. Tentokrát byl totiž na brankovišti důrazný Bedřich Köhler, který nadvakrát dostal puk za Vejmelku – 4:4. Domácí navíc mohli poprvé v zápase jít do náskoku, k dispozici totiž dostali početní výhodu. Během skrumáže ovšem kotouč do brány nedotlačili a vzápětí se brněnský gólman zaskvěl proti Okálovi útočícímu na hattrick. Přišel tak direkt do zlínské svatyně. Kašík neudržel kotouč po nahození od mantinelu, Peter Mueller se pak zjevil na správném místě a dorážkou tak Kometě znovu vrátil vedení – 4:5. Nic důležitého se pak v závěrečných minutách už nestalo a Brňané tak podruhé během tří dnů vyloupili zlínský stadion.