01. 02. 2023 Dnes má svátek Hynek

Ikonické závodní vozy se představí o víkendu na Masarykově okruhu v Brně

Víkend bude na brněnském automotodromu patřit historickým závodním vozům, z nichž se staly ikony. Histo Cup tak nechybí v kalendáři Masarykova okruhu ani v 35. sezóně.
histocup1-automotodrom-brno

Foto:

Automotodrom Brno

Jaguar XJS, Ford GT 40, HSS March Audi Turbo Can Am nebo evropská klasika BMW 635 CSi. Tyto a další ikonické závodní vozy se 14. a 15. května představí na Masarykově okruhu v Brně. Populární historický šampionát divákům nabídne 13 závodů.

Rakouský mezinárodní podnik je stálicí programu Automotodromu Brno. V kalendáři nechybí ani v jubilejní sezóně současné závodní trati, která v roce 1987 nahradila přírodní okruh vedený po běžných silnicích v okrajových částech Brna.

„Současná trať před pětatřiceti lety plynule navázala na slavnou historii původního Masarykova okruhu. Histo Cup obě tyto velké éry díky všem krásným vozům, které u nás startují, propojuje. Těší mě, že i letos si mohou návštěvníci naživo připomenout kouzlo tehdejších závodů,“ uvedla předsedkyně představenstva automotodromu Ivana Ulmanová.

V divácky oblíbeném podniku startují vozy, které po celá desetiletí udávaly tón ve světě automobilového sportu. Diváci na tribunách se tak mohou těšit na ostré tempo.

„Jsou to velmi vzácná auta, ale závodníci je rozhodně nešetří. Hlavní kategorie se smí účastnit pouze vozy s původní homologací. Je to skutečně cesta časem do zlatého věku motorismu, tedy do druhé poloviny dvacátého století,“ popsala zpravodajskému portálu BRŇAN manažerka sportovních akcí Automotodromu Brno Jana Božková důvody, proč je Histo Cup mezi fanoušky tak populární.

Startovní listina je přehlídkou legendárních závodních strojů, takže na start se postaví opravdové klenoty na čtyřech kolech. Z vozů zahraničních pilotů je to například Pontiac Trans Am Rogera Bolligera a Ford GT 40 Rakušana Manfreda Irgera.

„V zázemí vládne přátelská atmosféra a na trati je pořád plno a živo. Diváci se mohou těšit na řadu poutavých automobilů. Z domácího pohledu jde hlavně o tři stroje. Jaguary XJS Davida Bečváře a Jaroslava Rejky a sportovní prototyp Adama Kluse HSS March Audi Turbo Can Am,“ doplnil moderátor Masarykova okruhu Martin Straka.

Ten se okruhového mikrofonu poprvé chopil před deseti lety právě při Histo Cupu. V sobotu od 18 hodin se při této příležitosti v prostorách tiskového střediska uskuteční setkání s fanoušky motoristického sportu.

Straka také představí svoji novou knihu s názvem 1983 Vojtěch-Enge. „Jsem moc rád, že první stovky kusů knihy stihnu vyzvednout před odjezdem do Brna. Fanoušci tak budou mít možnost jako první si knihu pořídit. Jde o strhující příběh závodníků Zdeňka Vojtěcha a Břetislava Enge,“ upřesnil Straka.

Vstupné na Histo Cup zájemci pořídí za 250 korun (jednodenní) a 400 korun (celovíkendová). Otevřené budou přírodní tribuny C a F, stejně jako sedadlové tribuny u cílové rovinky a paddock.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT