Oproti úvodnímu kolu s Duklou, kdy Vyškov prohrál v Praze těsně 1:2, sáhl domácí kouč Jan Trousil k mírným změnám. V základní sestavě se neobjevil Lukáš Lahodný, pouze na střídačce potom zůstal Bienvenue Kanakimana. Utkání tak zahajovali Ladislav Hanuš s Michalem Klesou.

Vyškovské fotbalisty, kteří jsou ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE v roli nováčků, mohl mrzet úvod zápasu, kdy si vytvořili několik slibných příležitostí. Jednou z nich byla standardní situace ve 3. minutě, při níž Klesovu ránu musel vytěsnit hostující gólman Veselý. Stejný střelec se objevil v šanci ještě o chvilku později, jenže znovu neproměnil. Aktivní start domácích potvrdilo i zakončení Tomáše Cabadaje a následně i Marka Vintra, nicméně i po jejich šancích svítilo na ukazateli bezbrankové skóre.

A protože ve fotbale platí známé Nedáš – dostaneš!, skórovali po půlhodině hry hosté z Líšně. Brněnský hráč Milan Lutonský si zpracoval Matochův centr a připravil si křížnou střelu mimo dosah Šustra – 0:1 pro Líšeň.

Vyškov tak místo vedení nad favoritem dotahoval manko. A v závěru poločasu navíc musel domácí gólman zasahovat ještě jednou, aby gólová ztráta druholigového nováčka ještě nenarostla.

Smazat jednogólový náskok hostů se tak svěřenci Jana Trousila snažili i ve druhé půli. S míčem se zkoušel prokličkovat až před bránu Marek Vintr, jenž však pozorného Veselého neprostřelil. Podruhé neuspěl ani o sedm minut později, když brankář Líšně zastavil jeho razantní balón. Příliš neobstál ani Klesa se svým centrem, který ve vápně nenašel adresáta.

O výsledku mohli hosté definitivně rozhodnout kolem 80. minuty. Šance se nabízela Marku Matochovi a vzápětí i Ondřeji Ševčíkovi, jehož pokus zastavila až tyč. A když už se hosté viděli v kabině se třemi body za hubenou jednogólovou výhru a na věži drnovického kostela v tu chvíli odbíjelo poledne, dostal se v 90. minutě k míči ve vápně domácí obránce Ahmed Fofana a přesnou hlavičkou zajistil Vyškovu remízu 1:1.

Líšeň na gól vyškovské posily z Chrudimi už neodpověděla a na stadionu v Drnovicích tak uhrála pouze bod. Přesto zůstává se čtyřmi body v popředí druholigové tabulky na třetím místě. Vyškov si remízou s favoritem soutěže vylepšil bilanci po zmíněné porážce z úvodního kola a poskočil tabulkou nahoru na 11. místo.