Jako každý rok, i letos v březnu uspořádala Masarykova univerzita s TIC Týden výtvarné kultury

Minulý týden jste se v Brně mohli potkat s výtvarným uměním doslova na každém kroku. Už po deváté zde totiž Masarykova univerzita spolu s Turistickým Informačním centrem a několika galeriemi uspořádali Týden výtvarné kultury.

  • Foto

    redakce

Týden výtvarné kultury má upozornit na výstavní programy brněnských galerií. Doprovodnými programy chce ukázat cestu k výtvarnému umění i lidem, kteří tomuto druhu kultury jinak příliš neholdují.

„Cílem TVK je zpopularizovat umění, přivést návštěvníky do galerií,“ říká jedna z organizátorek Mgr. Irena Rodriguez Točíková. „Ukázat lidem, jaké výstavy Brno nabízí, jaké jsou programy v galeriích a obecně vzbudit zájem o výtvarné umění.“

Motto devátého ročníku znělo Neskrývej! Organizátoři tak vyzvali lidi, aby se neschovávali před uměním. Návštěvníci mohli v průběhu týdne navšívit 18 výtvarných workshopů pro všechny generace, komentované prohlídky, vernisáže. V galeriích se odehrála i divadelní představení, přednášky, diskuse a čtení. Letos jsme se mohli v rámci Týdne výtvarné kultury podívat například i do Galerie na Hradu Špilberk.

„Je to akce, která má tradici, je to vlastně už devátý ročník, první se uskutečnil v roce 2010. Vlastně máme takové specifikum, že v Berlíně je podobná akce mnohem většího charakteru, ale začala se až pět let po nás.“

S podnětem k popularizaci umění přišel v roce 2009 vedoucí Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Radek Horáček a od roku 2009 se akce koná každoročně v březnu.

Zdroj: 
Brňan (NEP)