výtvarné umění

Malíř Vojtek slaví 85. narozeniny novou knihou a výstavou

10. 1. 2019

 Výstavu a novou knihu připravil u příležitosti svých 85. narozenin malíř Antonín Vojtek, jehož celoživotní inspirací je jižní Morava. 

Celý článek

Restaurátoři chystají Šímovy práce na rozsáhlou brněnskou výstavu

3. 9. 2018

Restaurátoři z Moravské galerie se zaměřili na dílo Josefa Šímy, po několik týdnů budou jeho obrazy a grafiky připravovat na velkou výstavu. Snímají z nich povrchové nečistoty, zpevňují barevné vrstvy, tmelí defekty a na závěr obrazy lakují.

Celý článek

V Brně se dnes rozloučí s malířem Netíkem, zemřel v 97 letech

29. 5. 2018

Blízcí a přátelé se dnes v obřadní síni brněnského krematoria rozloučí s malířem Miroslavem Netíkem, který zemřel 22. května.

Celý článek

Rozkvetlý Máj v Galerii Letmo. Vernisáž výstavy malířek Emilie Pavlovské a Ivany Olšanové

15. 5. 2018

Přesně v půli května začíná s příznačným názvem Rozkvetlý máj výstava obrazů v Galerii Letmo. Dnešní vernisáž osvěží hudba Richarda Harabuse a Milana Voldřicha.

Celý článek

Jako každý rok, i letos v březnu uspořádala Masarykova univerzita s TIC Týden výtvarné kultury

13. 3. 2018

Minulý týden jste se v Brně mohli potkat s výtvarným uměním doslova na každém kroku. Už po deváté zde totiž Masarykova univerzita spolu s Turistickým Informačním centrem a několika galeriemi uspořádali Týden výtvarné kultury.

Celý článek

Od pondělka se v Brně můžete potkat s výtvarným uměním téměř na každém kroku. Začal Týden výtvarné kultury

6. 3. 2018

Týden výtvarné kultury vytváří prostor pro poznávání, dialog i vlastní tvorbu na půdě brněnských kulturních institucí. 

Celý článek

Přijď a něco přimaluj! Projekt pod tímto heslem a zároveň výstava dvou výtvarných umělců byly zahájeny ve středu v Titaniu

22. 2. 2018

Vernisáží výtvarných děl je samozřejmě spousta. Ovšem vernisáž obrazů, na které vzniká nový obraz, a kde se můžete na vzniku tohoto obrazu spolupodílet, těch asi mnoho nebude. A rávě taková byla ve středu v Brněnské Galerii Titanium.

Celý článek