Výstava

Co se urodilo na poli brněnské architektury, ukáže výstava v Urban centru

15. 2. 2019

Zájemcům o architekturu, urbanismus a obecně vývoj ve městě pod Špilberkem je určena nová výstava v Urban centru na Staré radnici „Sedm podob Brna budoucnosti“. Vstup je zdarma.

Celý článek

Muzeum města Tišnova vás zve na výstavu s mnohoslibným názvem: Milování v přírodě

3. 2. 2019

Pokud by vás někdo nyní zval k milování v přírodě, vzhledem k současnému vývoji počasí byste si to měli dobře rozmyslet. Pokud ovšem ten nebo ta dotyčný/á nemysleli výstavu s tímto názvem v Tišnovském muzeu.

Celý článek

Fretky na brněnské výstavě soutěžily i v útěku z tašky

20. 1. 2019

Během sobotní Mezinárodní výstavy fretek v brněnských Lužánkách mohli lidé vidět, co všechno malá šelma umí. Chovatelé jich letos přivezli 55 a účastnili se s nimi soutěží, jako je útěk z tašky, panáčkování či agility.

Celý článek

Křížovou chodbu Nové radnice opět ovládnou Osobnosti

15. 1. 2019

Portréty nejčerstvějších laureátů Ceny města Brna dominují čtvrtému ročníku autorské výstavy fotografa Otty Ballona Mierného, věnované významným osobnostem z nejrůznějších oborů lidské činnosti. 

Celý článek

Nová výstava v Technickém muzeu: Louis Braille – tvůrce šestibodového písma

8. 1. 2019

Výstava k 210. výročí narození tvůrce písma pro nevidomé v Brněnském Technickém muzeu představuje poprvé dar švýcarského muzea – rafigraf, který používal sám Braille.

Celý článek

V Kuřimi byla pro veřejnost otevřena expozice o historii Štol pod kopcem Záruba - přímo v jedné ze štol

20. 12. 2018

Historie štol v Kuřimském kopci Záruba, především pak za 2.světové války a po ní - to je hlavní náplní nově otevřené expozice v zatím jediné zpřístupněné štole.

Celý článek

Nová výstava v Technickém muzeu - Nikola Tesla: Muž, který rozzářil svět

16. 12. 2018

Nikola Tesla – vynálezce, který svými objevy zásadně ovlivnil vývoj civilizace na naší planetě. Dodnes bychom možná neznali elektromotor, rádio nebo telefon.

Celý článek

Stránky