Před utkáním Dostálek zdůrazňoval, že souboj se Slováckem bude především o hlavách jeho hráčů. "Ano, je to pro mě velká úleva," řekl šestačtyřicetiletý trenér. Brněnský tým v lize vedl už celkově pošesté, prvních pět duelů odkoučoval před třemi lety po odvolání Svatopluka Habance a začal tehdy rovněž výhrou, když Zbrojovka doma zdolala Spartu 2:0.

Dnešního vítězství se Slováckem si bývalý záložník cení víc než předvedené hry. "Na to, abychom předváděli lepší výkony stabilněji, potřebujeme získat více sebevědomí a k tomu je zase nutný určitý bodový polštář," upozornil Dostálek.

Stoprocentně mohl být spokojený s vůlí a nasazením domácích, které gradovaly na konci zápasu. "Po vyloučení Kadlece jsme v závěru trochu změnili rozestavení. Moc času na korekci nezbývalo, ale tento tah nám vyšel, trenér občas potřebuje trochu zariskovat a něco narychlo změnit," těšilo Dostálka.

Klíčovým mužem brněnského finiše se stal zkušený záložník Ondřej Vaněk, který se hřiště dostal v 10. minutě po zranění Adriána Čermáka. "Ondra je součástí týmu, svoji šanci by dnes dostal, ale přišla nečekaně dřív," vysvětlil kouč Brna.

Vaněk v 85. minutě proměnil s jistotou penaltu a byl i u zrodu vítězného gólu, který po přímém kopu osminásobného reprezentanta v poslední minutě zaznamenal Adam Fousek. "Kluci mi teď v kabině říkali, že akci vymysleli na poslední chvíli, že tam byl Adam volný. Nebylo to nic nacvičeného. Vaněk to zvládl zodpovědně," usmál se Dostálek.

"Dělali jsme chyby, které byly dílem nervozity a dílem kvality soupeře. Na tom musíme zapracovat," dodal rodák z Uherského Hradiště, jehož svěřence čekají do Vánoc ještě zápasy v Teplicích a doma s Ostravou.