Jihomoravský kraj chce střechy některých krajských budov osázet fotovoltaikou

  • Foto

    redakce (MOŠ)

Vedení Jihomoravského kraje chce více dbát na ekologii, dokončilo nákup dvou hybridních vozů pro služební účely, který započalo předchozí vedení. Nyní plánuje střechy některých krajských budov osázet fotovoltaickými panely. V první polovině srpna si hodlá od brněnských tepláren zapůjčit dva elektromobily. V tiskové zprávě to uvedl náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí Lukáš Dubec (Piráti).

Hybridní vozy stály 1,9 milionu korun, kraj získal dotaci 400.000 korun. "Na nákup chceme navázat další ekologizací dopravy. Například od společnosti Teplárny Brno si kraj bezplatně půjčí dva elektromobily k vyzkoušení, abychom zjistili, nakolik efektivní by byl také provoz tohoto typu vozidel," uvedl Dubec.

Fotovoltaické panely by střechy krajských budov měly osázet v co největším počtu. Měly by být na Domově u Františka v Újezdu u Brna, na Domově Horizont v Kyjově či na střeše tišnovské nemocnice. Kraj se hodlá ucházet o podporu při příležitosti výzvy Modernizačního fondu Evropské komise. Kraj chce také nový informační systém, jeho předpokládaná cena činí necelých pět milionů korun.

Zdroj: 
JMK