Novinářům to v pondělí řekla radní kraje zodpovědná za školství Jana Pejchalová (ANO). Předešlý ředitel na konci uplynulého školního roku tragicky zemřel. Škola má nyní dočasné vedení. Pokud kraj ředitele nevybere, nabízí se i varianta sloučení například se Střední školou polytechnickou Brno. Kraj však podle Pejchalové doufá, že ředitel najde a stavební škola zůstane zachována.

Materiál ohledně nového výběrového řízení projedná rada kraje v září, do října by chtěla nového ředitele mít. Podle Pejchalové to nebylo možné dříve s ohledem na prázdniny. „Školská rada a pedagogický sbor se schází velmi těžko a nedodaly nám člena konkurzní komise,“ objasnila Pejchalová.

Podle ní ve škole nastaly obavy o možném sloučení. „Uvažovali bychom o tom pouze v případě, že se nepodaří najít nového ředitele. My ale doufáme, že kvalitní ředitelé projeví o toto zařízení zájem,“ dodala Pejchalová.

Kraj podle ní žádné plošné slučování neplánuje. Velké slučování desítek škol se uskutečnilo před několika lety ještě za bývalých vedení. Podle Pejchalové to způsobil velký počet míst a malý počet uchazečů, na druhé straně to přineslo úspory.

Jihomoravský kraj má kolem 180 školských zařízení. Z toho je zhruba 70 středních škol včetně gymnázií, 40 základních uměleckých škol a bezmála 40 speciálních škol. Další jsou dětské domovy, domovy mládeže a další organizace.