Jihomoravští praktičtí lékaři dostali vakcínu na očkování proti covidu

  • Foto

    ilustrační

Do Jihomoravského kraje přišlo 4000 dávek vakcín AstraZeneca, kterou dostali praktičtí lékaři k očkování proti nemoci covid-19. Praktici na jižní Moravě by měli začít očkovat v pondělí. Kromě toho dostala Fakultní nemocnice Brno i osm boxů vakcíny Pfizer, jeden box obsahuje 195 ampulí, z jedné lze udělat až šest dávek. O víkendu by měla dorazit vakcína Moderna.

V Jihomoravském kraji má zájem podávat vakcínu proti covidu-19 kolem 350 praktických lékařů, řekl už dříve hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL). V první fázi ale nedostali dávku vakcín všichni. Se zvýšením dodávek se bude okruh rozšiřovat.

Jihomoravský kraj chce do konce srpna podat vakcínu zhruba 770.000 lidí starším 15 let. V kraji žije 1,2 milionu obyvatel. Očkovat je bude pomocí očkovacích míst a mobilních týmů, očkovacích center, praktických lékařů a neziskových organizací.

Zdravotníci podali lidem v Jihomoravském kraji k dnešku přes 70.000 vakcín proti covidu-19. Z toho 42.000 je první dávka a 28.000 druhá dávka. Skoro třetina sloužila lidem ve věku nad 80 let.

Zdroj: 
čtk