Silničáři právě finalizují stavební práce na silnici II/152, tedy v úseku mezi Želešicemi a Hajany. Tato druhá etapa navázala na již dokončené práce v intravilánu obce Želešice. Jihomoravští silničáři tak stavební práce ukončí k poslednímu červnovému dni. V tiskové zprávě o tom dnes informoval ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

„Udělali jsme všechno proto, abychom na začátku prázdnin uvedli do provozu poslední část rekonstruované silnice II/152. Mé velké díky patří občanům Želešic a Hajan za jejich pochopení a trpělivost s výstavbou,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Roman Hanák.

„Ano, samozřejmě, že to člověka omezuje, bylo tady hodně křiklounů, ale opravit se to přeci muselo! Teď to bude jako ze škatulky,“ uvedla obyvatelka Želešic. Místním nejvíce vadilo cestování po objízdných trasách, navíc se stavba kvůli technickým komplikacím protáhla.

Důvodem rekonstrukce obou úseků byl špatný technický stav komunikace

V první etapě bylo na většině trasy obnoveno kompletní těleso komunikace spolu s obnovou inženýrských sítí a mostů. „V současné době je průtah obcí Želešice až po okraj obce ve směru na Hajany v předčasném užívání stavby,“ doplnil Hanák.

V druhé etapě bylo rovněž obnoveno těleso komunikace a vybudovala se opěrná zeď

Podél levého pruhu směrem z Hajan je pak kvůli odvodnění vybudována gabionová stěna. „Stavba, která byla rozdělena na dvě části je tak téměř u svého konce, celkem se investice za oba úseky vyšplhala na 101 mil. korun bez DPH,“ uzavřel Hanák s tím, že plně průjezdné budou oba úseky od 1.7.2023.