Josef Polášek si zahrál ve vánočním videoklipu skupiny Okno

Kapela OKno vydává svůj první vánoční videoklip. kde si utahuje z vánočních klišé. Skupina složená z mladých herců zapojila dětský pěvecký sbor a do hlavní role videoklipu obsadila známého herce Josefa Poláška.

  • Foto

    OKno

Kapela tvořená spolužáky z brněnské JAMU (Jan Mansfeld, Jaroslav Tomáš, Tomáš Žilinský a Dominik Teleky) vznikla 17. 11. 2016 a je známá svým neotřelým a energickým vystupováním plným humoru. Ve vánočním klipu s názvem Tiché volání si s vtipem sobě vlastním zahráli například živý Betlém, prodejce v teleshoppingu, nebo dokonce i Leoš Mareš band. “Písní chceme ukázat kontrast mezi chaotickým prožíváním komerčních svátků a tím, co je skutečná podstata Vánoc uvnitř člověka. Sloky mají popisovat klasický předvánoční spěch a shon, refrén by pak měl přenést lidi k podstatě - tichému volání někde uvnitř.” Tak uvádí píseň autor hudby i textu, Jaroslav Tomáš.

Hlavní dějová linka klipu se zaměřuje na zapšklého samotáře (Josef Polášek), který zapomněl na pravou podstatu Vánoc. Jak Josef sám říká - “ve videoklipu jsem takovým pánem, který se už zapomněl radovat”. Polášek OKno poznal už před třemi lety: “Kluci byli ve čtvrťáku na JAMU a já viděl několik jejich absolventských představení a byli moc šikovní. Že mají kapelu jsem zjistil právě až na Vánoce, kdy hráli na ulici v Brně.” 

“V klipu jsem chtěl zachytit kouzlo a magii Vánoc, která spojuje lidi dohromady a otevírá jejich nitra. A přitom se nebrat příliš vážně. I proto jsme zvolili jednoduchý - i když do jisté míry jímavý - příběh rezignovaného samotáře, který uslyší “tiché volání”, tedy onen kouzelný hlas Vánoc. A prozře. Abychom toto kouzlo ukázali i v obraze, zvolili jsme cestu náročné trikové postprodukce. Polovina dějové linky - všechny záběry v nichž se vyskytuje kapela OKno - byla natočena na zeleném plátně. Prostředí kolem herců, tedy kometa letící ve vesmíru, betlém nebo prostředí televizních studií se poté dotvářelo až v postprodukci”, říká režisér videoklipu Radim Svoboda.

Pro podtržení vánoční atmosféry kapela přizvala k nahrávání písně dětské zpěvačky z Kantilény, sboru dětí a mládeže při Filharmonii Brno se sbormistryní Veronikou Novosádovou.

Poláškovi se myšlenka videoklipu líbila právě proto, že má rád klasické trávení Vánoc - být se svou rodinou, s dětmi zdobit stromek a přitom se dívat na pohádky. “Trošku to trvá, ale je příjemné nespěchat - jsou přece Vánoce.” 

Na klip se můžete podívat na odkaze:

https://youtu.be/072_SwRFPiQ

Fotogalerie: