Na 6 000 m2, členěných do dvou výškových úrovní se nachází 26 různých atrakcí – uzlů, nazvaných hornickou hantýrkou, v nichž se odehrává interaktivní hra, Magic Permon“, řízená pomocí moderních informačních technologií.

PERMONIUM je moderní park pro aktivní návštěvníky. Park vznikl na základě oslavanských pověstí o 6 oslavanských permonech na území bývalého rosicko-oslavanského revíru. Jedná se převážně o technické atrakce v duchu hornických tradic, mapující vznik černého uhlí od počátku prvohor – znázorňuje jezero, sopka, až do dnešní informační doby – virtuální setkání v šachthale těžní věže v interaktivní hře Magic permon. Jednoduše řečeno – na své si zde přijdou nejen rodiny s dětmi různého věku, ale také soutěživé týmy, páry i jednotlivci.
Zvláštností tohoto nevšedního, historicky velmi cenného místa je především jeho originální, jedinečné využití. Dýchne zde na Vás zvláštní atmosféra tajemna, historie, přesto se však především díky využití informačních technologií, soutěživosti i adrenalinu přenesete do dnešní, moderní doby.

S novo sezónou přišli v Permoniu i s novinkou pro rodiče s dětmi barevný a relaxační park s názvem Duhový svět. Smyslem této části projektu je ukázat dětem, proč je potřeba stálá péče o životní prostředí a jakým způsobem k ní mohou přispět.

"Děti se budou učit o odpadech, jakým způsobem chránit přírodu nebo třeba jak hospodařit s vodou," uvedla manažerka projektu Alena Lubasová.

Na návštěvníky čekají interaktivní hry, brouzdaliště, čarovná jezírka, tajemné jeskyně, pohyblivé atrakce nebo svět rostlin a zvířat. Ty nejmenší bude parkem provázet pohádkový příběh duhové víly Permíny. Srdcem přírodního parku je i nově zpřístupněná vodárenská věž.

Slavnostní otevření Duhového světa proběhlo v sobotu 26.května.