Od čtyř let pobíhala s dětmi za domem a s hokejkou v ruce honila tenisák. „Hokej je technický sport, proto mě to bavilo. Pak přišlo v únoru 1998 Nagano, což mě nakoplo, takže jsem se začala zajímat, kde se v Brně hraje florbal. A v březnu jsem už věděla, kde mají Buldoci tréninky,“ říká šestačtyřicetiletá trenérka, která působila řadu let v Židenicích a loni na podzim přijala novou výzvu v podobě angažmá v extraligovém Hattricku Brno, kde bude trénovat dorostenky a ženy a jako šéftrenérka v klubu dohlédne na všechny ženské věkové kategorie.

K trénování se bývalá špičková hráčka dostala v sezóně 2002/2203, kdy vedla s kolegou Rudolfem Škubalem v klubu Buldoků tým juniorů do doby, než vznikl tým juniorek. „Řadu věcí jsem od něj odkoukala a ovlivnili mě i trenéři, co mě vedli ve florbale nebo v jiném individuálním sportu,“ usmívá se Petra Prouzová.Trénování dorostenek, se kterými mlátí puberta, ji baví. „V tomto věku se tříbí charakter. Už na trénincích se ukazuje, kdo může být lídr a osobnost. A patří k tomu i vymezování vůči autoritě. V dětských kategoriích jde hlavně o hru, u dorostenek už jde i o výsledky,“ uvedla šéftrenérka Hattricku s tím, že tréninky nezastavil ani koronavirus, protože se přešlo na online tréninky.

Dívky však podle ní občas hrají florbal trochu alibisticky. „Radši přihrají, než by něco vymyslely. Kluk půjde a pokusí se udělat kličku. A holky, které v určitém věku herně vyrůstají s klukama, to obohatí právě ve způsobu hry,“ vysvětlila koučka.

 Ta chtěla ve florbalu ze začátku chytat, protože i v hokeji prý radši lezla do branky. Florbalový brankář však na rozdíl od toho hokejového chytá bez hokejky jen rukama. V menší brance se proto podle Prouzové lépe uplatní větší brankář, což je trend jak v mužském, tak v ženském florbalu. „A menší holky tu výšku musí vynahradit mrštností a zaměřit se na vykrývání úhlů. I u hráčů a hráček v poli je to hodně o šikovnosti, o umění najít si volné místo. A dobrým pohybem může menší útočník eliminovat urostlého obránce,“ míní Petra Prouzová.

 Florbal by obecně jako sport doporučila dětem, které se hýbou čím dál méně. „Pro mě je florbal vášeň. Dřív se to bralo tak, že florbal je podobný hokeji, který dívky v minulosti moc nehrály. Myslím si ale, že každý sport má co nabídnout, i když třeba ženský box mi přijde zvláštní. Navíc české ženy i muži patří ve světovém florbalu do top čtyřky a úspěchy sbíráme i v juniorských kategoriích. Jde o to juniory co nejvíc podporovat a vést, aby měli hlad se zlepšovat,“ dodala trenérka.