Kam na aktivní dovolenou? I toto téma letos řeší blížící se veletrhy Go a Regiontour

Návštěvníkům přiblíží například dovolenou na vodě, cykloturistiku či pěší turistiku.

  • Foto

    MMB (archivní)

Letos poprvé se ve společné expozici představuje město Brno a Jihomoravský kraj. Téma prezentace je: Pohled z jiného úhlu. Kraj tak představí neobjevené destinace, ty známé chce představit jiným způsobem. Doprovodný program bude lákat mimo jiné na Slovácký rok do Kyjova, jehož 20. ročník se uskuteční v srpnu, nebo na návštěvu Archeoparku Pavlov. Na expozici nebude chybět ani téma modrotisku, který je od konce roku 2018 zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Šest příspěvkových organizací ministerstva kultury, mezi nimi Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze či Národní památkový ústav, připravilo interaktivní prezentace na témat sklo. Na veletrzích se bude prezentovat 20 muzeí spadajících pod resort kultury.

Pro návštěvníky bude připravena například lezecká stěna. Novinkou letošního ročníku bude i ucelená prezentace golfové turistiky. Veletrhy nabídnou i setkání s řadou cestovatelů. Po roce se na brněnské výstaviště vrátí projekt serveru Nomádi. Zájemcům o velmi netradiční cestování se představí zástupci tří těchto expedic. Budou vyprávět zážitky z cest a přivezou sebou také obytné vozy.

Nově se bude prezentovat ministerstvo kultury - v expozici se tak představí 20 muzeí, které pod resort spadají. Společným tématem bude výroba skla. Na tiskové konferenci to uvedli zástupci organizátorů.

Novinkou je letos také prezentace dvou slovenských regionů - prešovského a nitranského. Veletrhy se konají od 17. do 20. ledna na Brněnském výstavišti. V moravské metropoli se bude prezentovat 800 vystavujících firem z 20 zemí.