Od soboty do neděle se koná na Masarykově okruhu motocyklová Jarní cena Brna. Závodní sezonu na Masarykově okruhu tu tak zahájí 281 přihlášených jezdců napříč 15 kategoriemi. Nechybí mezi nimi závodníci z domácí špičky, s výjimkou jezdců startujících v seriálech mistrovství světa. Po loňské úspěšné premiéře je i letos součástí závodního víkendu mezinárodní šampionát sidecar, kterého se účastní dvě české posádky. Sobotní závodní program začne v 15 hodin, nedělní první závod startuje v 11:15. Pro veřejnost budou otevřeny tribuny T3, T5 a přírodní tribuna C. Vstup i parkovné u těchto tribun je zdarma. Vstupné do paddocku bude 150 korun.

Těm co se chtějí pohybovat a navíc přispět dobré věci je určena akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko. V jejím rámci dobrovolníci uklízejí nepořádek a černé skládky ve městě i v okolní přírodě. V Brně je letos nahlášeno sedm desítek míst, která hodlají občané v sobotu vyčistit. Více informací zjistíte vždy na webovém portále příslušného města nebo obce, kde se chcete do úklidových akcí zapojit.

Pokud vás nenadchl úklid ani motocyklová Jarní cena Brna, zvolte v neděli poklidnou procházku mezi zemědělskými stroji. Na výstavišti totiž začnou veletrhy TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA, kde se budou prezentovat vystavovatelé ze 37 zemí. TECHAGRO patří mezi tři největší zemědělské veletrhy v Evropě. Všechny akce potrvají do 12. dubna. A pokud si libujete v dobrém jídle, tyto veletrhy jsou tomu nakloněni. Společnost Veletrhy Brno ve spolupráci s městem totiž přišla s projektem BRNO FAIR CITY. Jeho cílem je zejména přilákat účastníky veletrhů do centra a připomenout doby, kdy veletrhy žilo celé město. Speciální nabídku připravila dvacítka brněnských restaurací, barů a klubů. Účastníci veletrhu tak mohou vyzkoušet jedinečná veletržní menu.

Pokud je ale vaše představa o rodinném víkendu úplně jiná a doma na vás hledí dětské oči a pokukují po nějakém bezva výletu, pak vyjeďte do brněnské Zoo. Budou se tu křtít lvíčata. Jména se dostanou poprvé na veřejnost v neděli 8. dubna ve 14 hodin. „Jméno pro malou lvici měli možnost vybírat přímo příznivci a návštěvníci zoo. Sešlo se nám téměř dva tisíce hlasů,“ řekl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. Mláďata symbolicky pokřtí bývalý tenista Radek Štěpánek, který zvolil jméno pro malého samce. „Stát se kmotrem malého lvíčka je pro mě ohromná čest. Lev je zvíře, které mě provázelo celou mou kariérou. Je to symbol bojovnosti, síly a vytrvalosti. Už teď se těším na nedělní křest. Návštěva zoo byl pro mě ohromný zážitek, i když musím přiznat, že rodiče mého kmotřence si u mě získali ohromný respekt. Stejně jako ti, kteří se o ně starají,“ uvedl už dříve Štěpánek.

Krásný jarní víkend přeje BrňanJ