Z jeho pohledu byl podzim povedený. „Máme sedmnáct bodů, což možná nikdo ani nečekal. Rozhodně to nečekali naši soupeři, hlavně takové ty tradiční týmy. Spousta klubů si myslela, že přijel Vyškov a získají snadno tři body. A my je vyvedli z omylu. Klobouk dolů před spoustou kluků, kteří měli s velkým fotbalem minimální zkušenosti, protože to zvládli skvěle. Jsem za ně strašně rád a moc jim to přeji,“ uvedl na klubovém webu Klesa.

Vyškovským borcům, kteří své domácí zápasy hrají na stadionu v Drnovicích, se přitom vstup do sezóny moc nepovedl. První výhra přišla až koncem srpna v 6. kole s Prostějovem, který doma rozstříleli 4:0. Po patnácti odehraných kolech jsou vyškovští fotbalisté dvanáctí a mají k dobru kvůli nezpůsobilému terénu dvakrát odložený zápas v Líšni.

„Samozřejmě nikdo ze situace z úvodu ročníku nebyl nadšený. Na druhou stranu jsme věděli, že v duelech jsme nepropadli, jen výsledkově to pro nás bylo špatně. Ale věřili jsme, že když budeme dál pracovat, musí se to zlomit a přijdou konečně i body. Ukázalo se, že to tak i bylo. Za naši práci a dřinu jsme byli bodově odměněni,“ vysvětlil kapitán MFK Vyškov.

Fotbalisté z týmu, který je ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE nováčkem, pak dokázali porazit Viktorii Žižkov nebo Příbram, která ještě na jaře hrála první ligu.

„Hlavně jsme ale v těch zápasech ukázali, jaká je síla týmu. Mně osobně hrozně moc těší výhra v Příbrami, kde jsem působil téměř sedm let. Lidi kolem příbramského fotbalu znám skoro všechny, proto vítězství pro mě bylo obzvláště sladké,“ usmál se Michal Klesa.

A s oběma brněnskými kluby Zbrojovkou a Líšní uhráli cenné remízy, i když v obou duelech měli nakročeno k zisku tří bodů. „To jsou duely, na něž se člověk nejvíce těší, a my to zvládli. Po utkání jsem byl na kluky hrdý a snažil se jim vytěsnit z hlavy zklamání, že jsme v závěru přišli o výhru. I tak to byl výborný výsledek!“ pochválil spoluhráče jejich kapitán.

Zvlášť mladíky v týmu pak nabádal, aby i po úspěšných zápasech zůstali pokorní, protože fotbalové štěstí je vrtkavé a může se vše rychle otočit. „Spíše jsem se snažil před některými zápasy zdůrazňovat, že kluci ukázali, že na to mají. Ať hrají jako doteď, že není důvod být nějak nervózní. Že hrajeme proti exligovým týmům. Ať si věří a ukážou i jim, jací jsou fotbalisté,“ zdůraznil jednatřicetiletý záložník.

Ten je ve vyškovském týmu nejstarším a nejzkušenějším hráčem, který jako kapitán vede do bojů o druholigové body poměrně mladé mužstvo. „Měl jsem trošku obavy, jak druhou ligu zvládneme. Přece jen málo kluků s ní mělo zkušenosti, ale zvládli to skvěle. Jinak ohledně věku je jasné, že mám trochu jiné zájmy. Mám rodinu a jiné povinnosti než mladší kluci. Nicméně stále jsem takové velké dítě a s kluky si sedíme. Vtípky umím rozdat i přijmout a těším se každý den na život kabiny,“ zdůraznil Michal Klesa.

A doufá, že vedení klubu udělá maximum, aby tým zůstal co nejvíc pohromadě a jen ho na jaro vhodně doplní. „Osobně zimní přípravu moc v lásce nemám. Je to ovšem pro všechny stejné. V kombinaci se zaměstnáním to sice bude náročnější, únava je větší, ale udělám vše, abych byl na jaro a boj o záchranu stoprocentně nachystaný,“ dodal Klesa.