Po zaznění hymen Česka a Slovenska mohl duel začít. Lépe jej zahájila Kometa, která již ve druhé minutě měla možnost hrát přesilovku. Pláškovu nabídku perfektně tečoval Köhler, ale těsně minul. Poté zkoušel bekhendem pálit Zohorna, chyběl znovu kousek. Brněnský tlak gradoval a v 9. minutě šli domácí do vedení. Holík poslal puk na pravý kruh, kde byl Peter Mueller a jeho rána do šibenice nedala Lukešovi žádnou šanci reagovat – 1:0. Vzápětí měl druhý gól na hokejce Mallet, ale z mezikruží netrefil zařízení.

Chomutov dal o sobě poprvé vědět v přesilovce, Humlovu a Jankovu střelu ale pozorný Vejmelka kryl. Běžela poslední minuta první třetiny a v Brně bylo znovu veselo. Obránce Jan Štencel si najel na pravý kruh, byl docela v ostrém úhlu, přesto však Lukeše dokázal pokořit parádní ránou – 2:0.

Ve druhé třetině si sotva diváci sedli na svá místa a už se mohli znovu zvedat. Mueller potáhl akci po pravé straně, rozhlédl se a mezi kruhy uviděl Ondřeje Němce. Parádní pas brněnský obránce zhodnotil střelou mezi Lukešovy betony. Ten následně střídal, nahradil ho Stezka. Mladý brankář se rozhodně nenudil, ale všechny šance dokázal pokrýt. Asi největší měl Mallet, který se obtočil kolem brány, ale k pravé tyči nedokázal zakončit přesně.

Hosté se dočkali snížení necelou minutu před koncem. Nejprve Vladimír Růžička neproměnil nájezd, ve druhém případě už ale dokázal Vejmelku pokořit. Trefil se přesně do horních pater brány – 3:1. Za tohoto stavu se odcházelo podruhé do kabin.

Kometa si v poslední části hlídala výsledek. Sama mohla několikrát udeřit, jenže výborně chytající Stezka vše pochytal. Velkou možnost měl Martin Dočekal, ale o kousíček minul bránu. Piráti zkusili i hru bez brankáře, Marjamäki však v klíčový moment promáchl. Domácí tak dokráčeli ke třem bodům. Soupeře přestříleli 29:15.