První dvě třetiny se nesly ve znamení dobrého výkonu Komety ve hře v útoku. To také potvrdili brněnští hokejisté vedoucím gólem Zaťoviče, který tečoval pěknou střelu Petra Zámorského v přesilovce. Plzeň vzápětí sice srovnala, ale za další tři minuty Kometa dokázala jít opět do vedení. To se z vrcholu kruhu prosadil Petr Holík a nedal Pavlátovi v bráně Plzně šanci. Za stavu 2:1 se nakonec šlo i do kabin na první přestávku.

Po návratu na led sice Brno ubránilo zbytek oslabení z první třetiny, ale stále častější chyby v obraně musel řešit jistě chytající Vejmelka. Ovšem také Plzeň dokázala skórovat v přesilovce – mezi kruh se napřáhl Jiříček a na jeho střelu byl brněnský gólman krátký. Vyrovnaný stav vydržel po celou druhou třetinu.

Poslední dějství bohužel Kometa nenavázala na dobrý útočný projev z předchozího průběhu a tak víc šancí měl soupeř. Ani ten však nedokázal vstřelit vítězný gól. Kometa svůj zmar ukázala v závěru normální hrací doby, kdy povětšinu času hrála přesilovku – 4 na tři, dokonce 5 na tři, ale i během této výhody se k zakončování a ohrožení soupeřovy branky dostávali spíš hráči Plzně. Zápas tak dospěl do prodloužení a po uplynulých minutách nutno říct – naštěstí. Ovšem přesto, že i prodloužení začínali brněnští v početní výhodě, plzeňskou bránu ohrozit nedokázali a z prvního útoku Plzně v nastavení proměnil po Gulašově přihrávce Kodýtek. Kometa tak po čtyřech výhrách se musela doma spokojit jen s bodem.

Další těžká prověrka brněnského celku přijde hned v úterý, kdy do Brna zavítá vedoucí tým Sparta.