Od prvních minut bylo utkání z obou stran hodně aktivní. První vážnější příležitost si vypracovali domácí Pražané, Klimeš v brance Komety však prudkou střelu obránce Němečka z kruhu dokázal zlikvidovat. Pak už přišly na řadu příležitosti Brňanů. Brandon Magee ještě se svou slibnou střelou z vrcholku kruhu úspěšný nebyl, ale zanedlouho už se početný zástup brněnských fanoušků mohl radovat. Psal se čas 8:32, první útočné formaci Brna se podařilo Sparťany dostat pod zámek a z toho těžil Peter Mueller, když si na svou střelu vybruslil zpoza branky, obránci Sparty k němu měli takový respekt, že hostující útočník měl dostatek času zamířit a nedal Salákovi šanci.

Kometa si poté situaci zkomplikovala vyloučením Horkého, Sparta sice nabízenou početní výhodu nevyužila, ale následně se vyrovnávací branky přeci jen dočkala. Buchtele poslal puk najetému Patriku Prymulovi, ten sice napoprvé Klimeše nepřekonal, ale v následném zmatku před brankou Komety se dokázal zorientovat a puk nakonec za brněnského brankáře dostal. Kometa znovu utahovala šrouby ve sparťanském pásmu v závěru první třetiny, kdy přinutila Sparťany k faulům. Velkou příležitost vrátit Brnu vedení měl po přihrávce Holíka Zaťovič, nadvakrát však neuspěl, Mueller ještě stačil poslat puk do dorážky Holíkovi, ovšem skvěle zasáhl svou lapačkou brankář Salák. Po první třetině tak mezi Spartou a Kometou platil vyrovnaný stav.

Brňané museli sice v úvodu druhé třetiny čelit další přesilové hře Sparty, ale díky výborné práci Krištofa se Kometa dočkala branky ve vlastním oslabení, když právě Krištof vyvezl puk z obranného pásma a v tom útočném jej přenechal Luboši Horkému, ten se do kotouče opřel vší silou a propálil Saláka. Zanedlouho mohlo být s Pražany ještě hůř, Mueller si vyměnil puk se Zaťovičem, ovšem na hranici brankoviště jej vychytal pohotový Salák. Kometa byla po vedoucí brance aktivnějším týmem, blízko ke skórování měl Vincour a po něm i Mikyska, jenž dokonce orazítkoval tyčku Salákovy klece.

Sparta zahrozila v přečíslení dva na jednoho, které vedl Chlapík, předložil puk Doležalovi, proti kterému se však stačil výborně přemístit brankář Klimeš. Pražané se dostali do vážnějšího tlaku až při přesilové hře, ovšem brněnská obrana odolala. Až závěr druhé třetiny přinesl vyrovnávací trefu domácích, Řepík nechal puk za sebou Romanu Horákovi a tomu se z levé strany podařilo zamířit přesně na bližší tyč a bylo znovu srovnáno.

Třetí třetina pokračovala ve vyrovnaném duchu. Zprvu byla aktivní domácí Sparta, Klimeš však stačil likvidovat slibnou koncovku v podání Řepíka. Brno pak mělo možnost přesilové hry, ve které se snažil nadvakrát Saláka z hranice brankoviště překonat Zaťovič, ale brněnskému kapitánovi nebylo souzeno vrátit Kometu do vedení. Nadvakrát to zkoušel na Saláka i hostující obránce Bartejs, ale ani jemu se nepovedlo červené světlo rozsvítit. Klimeš na straně Komety se také dokázal blýsknout, když rovněž nadvakrát zneškodnil snahu domácího útočníka Kašeho. Rozhodnutí měl krátce před koncem základní hrací doby na holi Mallet, ovšem ani jemu Salák nedovolil skórovat, a utkání tak zamířilo do prodloužení.

Prodloužení přineslo větší aktivitu ze strany domácí Sparty. Horák vypracoval střeleckou pozici svému kolegovi Thorellovi, jeho střelu stačil Klimeš pokrýt. Rozhodujícím okamžikem se ukázal zákrok Malleta na Doležela. Sparta následnou početní výhodu čtyř hráčů proti třem využila, to když Kaše poslal puk na vrcholek pravého kruhu Filipu Chlapíkovi, z jehož hole zapadl puk za záda brankáře Klimeše.