Úvod tolik očekávaného duelu odstartovali lépe domácí hokejisté. Harju z dobré pozice nechal vyniknout Vejmelku, který vzápětí ještě chytil dorážku Machaly. V páté minutě měla dvě tutovky pro změnu Kometa. Tomáš Malec si najel před bránu, ale zkušený obránce ani nadvakrát Kantora nepřekonal. V jedenácté minutě hrála Kometa přesilovku. Orsava dostal pěknou nahrávku mezi kruhy, leč skóre se neměnilo. Brňané byli aktivnějším týmem a další gólovku měl na hokejce Gulaši, jehož tvrdá bomba však skončila na Kantorových betonech.

Účet utkání byl otevřen na konci 14. minuty. Sedmnáctiletý Stanislav Svozil si vzal kotouč, obkroužil celou bránu a mazácky poslal touš do pardubické sítě – 0:1. Pro supertalent českého hokeje to byla druhá extraligová trefa v kariéře. O jednadvacet vteřin později bylo srovnáno. Dynamo se dostalo do tří zakončení, dvě Vejmelka kryl, ale na pokus Matěje Blümela už byl krátký – 1:1.

Druhá třetina začala lépe pro domácí sestavu. Látal nabral rychlost podél mantinelu a našel volného Denise Kusého, který zakončil bekhendem do brněnské sítě – 2:1. Další šanci měl domácí Kolář, ale tentokrát neuspěl. Povedlo se to až v přesilovce Dynama. Za polovinou utkání si Robert Kousal najel za modrou čáru a prudkou střelou překonal hostujícího gólmana – 3:1. Brňané se v závěru třetiny dostávali do tlaku, velkou možnost měl Zaťovič, ale trefil jen boční síť a posléze pálil těsně vedle Erat. Do kabin se tak odcházelo za stavu 3:1 pro Pardubice.

Poslední dějství začalo pro Kometu výborně. Uběhlo pouze šestatřicet vteřin, Zaťovič nahodil kotouč na branku a Daniel Rákos dotlačil důrazným způsobem kotouč do brány. Jeho trefu potvrdil i videorozhodčí – 3:2. Brňané byli několikrát blízko vyrovnání, do dobrých pozic se dostávali Erat s Němcem, jenže pokaždé o kousek minuli domácí svatyni. Další pokusy přišly v přesilovce a v závěrečném power-play, ale kýžené vyrovnání nepřišlo. Naopak potvrzení tří bodů pro Pardubic zajistil gólem do prázdné branky Jan Mandát – 4:2. Kometa se tak vrací domů vlakovým Kometa expresem bez bodu.