Oba soupeři se naposledy potkali na začátku března tohoto roku. V brněnském svatostánku dopadlo měření sil jednoznačně lépe pro domácí Kometu, která porazila svého soka v posledním utkání základní části 4:0. Celková bilance z loňské sezóny mluví také jasně pro modrobílé barvy. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského vytěžili celkem deset z dvanácti možných bodů.

Speciální bude duel hlavně pro útočníka Lukáše Kašpara. Litvínovský rodák opouštěl extraligu před čtrnácti lety právě ze svého mateřského celku a vydal se na hokejové cestování. Proti svému týmu se tak utká vůbec poprvé a pokusí se rozšířit svou dosavadní bodovou sbírku 1+3.

Litvínov tradičně drží svými skvělými výkony dvojice Lukeš – Hübl. Nestárnoucí útočné komando je po loňské nevydařené sezóně opět postrachem obran soupeře. Dohromady nasbírali v osmi utkáních už dvacet bodů a v kombinaci s mladým útočníkem Myšákem tvoří jeden z nejlepších útoků extraligy. Proti nim ale bude stát stejně nebezpečná formace Zaťovič – Holík – Mueller. Především návrat amerického snajpra do brněnské sestavy znamenal zvýšení produktivity první lajny modrobílého celku. Peter Mueller zaznamenal v pěti utkáních devět bodů (4+5), což ho řadí na čelo produktivity brněnského týmu.

Litvínovu zatím výborně chytá brankář Jaroslav Janus, ale pozice dvojky je aktuálně neobsazená. Michael Petrásek je totiž zraněný, klub si zapůjčil z Mostu zkušeného Miroslava Hanuljaka a nově také angažoval na střídavé starty budějovického Petra Kváčů. „Hlavním důvodem Petrova přichodu je, že Michael Petrásek stále ještě není po zranění fit. O Petra měly zájem určitě i jiné extraligové týmy a jsem rád, že to dopadlo takto. Chtěli bychom mít připravné tři až čtyři hodně kvalitní brankáře," říká na klubovém webu Vervy kouč Zdeněk Orct.

„Čeká nás těžký soupeř, je potřeba si vzít ze zápasu Ligy mistrů to pozitivní, protože v utkání s Zugem jsme měli dobré herní věci. Chceme jít do utkání s Litvínovem s čistou hlavou. Musíme se vyvarovat vyloučení, v každém zápase jich máme hodně," říká trenér Kamil Pokorný.