Do sestavy Brňanů se po třízápasové pauze vrací snajpr Luboš Horký. Aktuálně nejlepší střelec Komety však v reprezentační pauze nezahálel, právě naopak. Jeho letošní výkony jej zaslouženě katapultovaly do výběru Kariho Jalonena. Na finském turnaji Karjala odehrál dvě utkání, ve kterých rozhodně nezklamal. Teď už ale musí přehodit výhybku na extraligovou kolej, protože Kometu čeká pořádný maraton zápasů.

A prvním soupeřem budou právě plzeňští Indiáni. „Po reprezentační pauze se všechny týmy musí dostat zpátky do tempa. V Kometě se během pauzy dobře potrénovalo, dělala se taktika, systémové věci, také kondice. Věřím, že do těch zápasů vstoupíme co nejlépe a chytneme se rychle,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web Luboš Horký.

Na domácí duel s Plzní se těší, protože čekání na extraligu pro něj bylo dlouhé. „Věřím, že do pátečního zápasu nastoupíme co nejlépe a fanouškům uděláme radost tříbodovou výhrou. Chceme se vrátit na vítěznou vlnu a předvádět co nejlepší hokej,“ řekl forvard v narážce na sérii sedmi vítězství, přerušenou právě v Hradci Králové.

Luboš Horký měl parádní start do extraligy, když postupně nastřílel dal deset gólů, což je pro něj asi nejlepší sezona v kariéře.

„Věřím, že na mě pauza nebude znát a další góly budu přidávat. Hlavně, aby to šlapalo celému týmu, drželi jsme se v tabulce nahoře a měli pohodu v kabině,“ přeje si brněnský kanonýr, který v pondělí oslavil 25. narozeniny. „Jak jsem se vrátil z reprezentace, přítelkyně pro mě připravila příjemné překvapení a hezky jsme spolu mé narozeniny oslavili. Užil jsem si to,“ dodal s úsměvem útočník.

A odhalil jednoduchý recept, jak si udržet střeleckou formu. „Chce to tlačit se do šancí a co nejvíc střílet. Ve všech zápasech mi to docela vycházelo, nacházel jsem nebezpečné prostory, odkud se dá střílet a své šance jsem většinou proměnil. Teď jen věřit, že se mě bude štěstí držet i nadále,“ doufá Horký.

Přiznal také, že ho potěšilo, když ho kouč Jalonen pozval do reprezentace. „Když jsem se dozvěděl o nominaci, byl jsem hrozně rád. První zápas se Švédy se sice moc nepovedl, ale pak už jsme hráli dobře. S Finskem jsme byli lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli. Se Švýcarskem to byl vyrovnaný zápas, velká škoda, že jsme nevyhráli a získali pouze bod za remízu. Kdyby se podařilo vyhrát, získáme pro nás i celý turnaj,“ dodal forvard.