Předvánoční zápas mezi Mladou Boleslaví a Kometou nabídl vyrovnaný hokej plný šancí a gólů. Hosté dvakrát prohrávali, dvakrát také vedli, nakonec se duel dostal do prodloužení. V něm mohl rozhodnout Holík, ale nakonec se radoval boleslavský Lunter, jež připsal svému týmu již osmou výhru nad brněnským soupeřem v řadě. Kometa bere podruhé v sezóně z boleslavského ledu bod.

Hosté začali zápas velmi aktivní hrou. Do dobrých šancí se dostával po Muellerově přihrávce Vincour, který nechal vyniknout Krošelje. Do velké šance se také řítil Kusko, ale ani on neuspěl. Boleslavští se dostali do hry až za polovinou první třetiny, ale i Vejmelka ukázal své kvality po šancích Hrbase a Radima Zohorny. Kometa měla k dispozici jednu přesilovku, tu však využít nedokázala. Do šaten se tak vcelku zaslouženě odcházelo za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině začaly padat góly, k vidění jich bylo hned pět. Uběhlo jednapadesát vteřin a Brňané šli po akci na jeden dotek do vedení. Na konci celé akce stál Peter Mueller – 0:1. Jenomže uběhlo pouhých šestačtyřicet vteřin a poprvé lovil kotouč ze sítě i gólman Vejmelka. Nad jeho rameno poslal kotouč Maris Bičevskis – 1:1. Tři minuty před polovinou zápasu hráli domácí přesilovku a tu v jejím závěru využili pohotovou dorážkou Pavola Skalického – 2:1.

Kometa však bojovala dál a rovněž udeřila v početní výhodě. Peter Mueller si najel na pravý kruh a svižnou střelou ke vzdálenější tyči nedal Krošeljovi šanci – 2:2. Radost Brna však trvala znovu jen krátce, konkrétně čtyřiatřicet vteřin. Před bránou dostal mnoho prostoru Ondřej Najman a ten bezpečně překonal Vejmelku – 3:2. Výsledek se do konce druhá části hry už neměnil a Boleslav šla do šaten s jednobrankovým vedením.

Ze třetí třetiny uběhlo pouze pětatřicet vteřin a Kometa dokázala udeřit. Osamocený na modré čáře zůstal Petr Holík a jeho zakončení bylo přímo parádní – 3:3. Brno cítilo šanci a k dispozici mělo další přesilovku. V ní se dostal k zakončení Tomáš Vincour a ten propálil boleslavského brankáře – 3:4. Vedení však Kometě znovu dlouho nevydrželo. Za ani ne dvě minuty vypálil ihned po buly Jakub Klepiš a bylo srovnáno – 4:4.

Duel za tohoto stavu dospěl do prodloužení, které mohl rozhodnout Holík, ale sám před gólmanem neuspěl. A tak padl gól na druhé straně, Najman našel před bránou Mário Luntera, který poslal kotouč do horních pater brány – 5:4. Brňané tak získali alespoň bod.