Úvodní šance patřila v 7. minutě domácímu týmu. Kevin Klíma napřáhl z dálky, Tomek vyrazil kotouč před sebe, kde byl nachystaný Blain, ale nezakončil ideálně. O chvíli později prověřil pozornost slovenského brankáře Orsava, leč taktéž neuspěl. Brňané poprvé nebezpečně zahrozili v 9. minutě a hned to byla tutovka. Radovan Pavlík se proháčkoval hradeckou obranou a jeho střelecký pokus skončil na břevnu. Hosté v poslední pětiminutovce dostali k dispozici dvě přesilovky, v té druhé byl blízko gólu uzdravený Marek Ďaloga, jenže za Lukešem zvonila druhá tyč v utkání.

Fanoušci v hledišti čekali na gól do poloviny zápasu. Hradec měl možnost hrát přesilovku a v samotném konci přihrál Filip Pavlík před bránu na Lukáše Cingela, jehož jemná teč skončila v brněnské síti – 1:0. Hrál se rychlý hokej plný šancí, osobních soubojů a úspěšných zákroků obou gólmanů. Příležitost vyrovnat měl před minut před druhou sirénou Magee, jenže jeho pokus dokázal Lukeš rychlým přesunem k tyči pokrýt. Na druhé straně mohl zvýšit výsledek Perret, sám před Tomkem ale neuspěl.

Start do poslední třetiny obstarala rána Bartejse, kterou Lukeš viděl a lapil do lapačky. Posléze se předvedl jistým zákrokem i Tomek po střele hradeckého beka Pavlíka. Kometa měla více ze hry, chtěla za každou cenu vyrovnat, nejblíž byl po souhře Malleta s Muellerem druhý jmenovaný, ale jeho gólovou radost zhatil výtečným zákrokem brankář Lukeš. Hosté se nadechovali k závěrečnému tlaku, ovšem čtyři minuty před koncem se Christophe Lalancette nejlépe zorientoval v brankovišti a zakončil přesně pod víko – 2:0. Brňané to ještě zkusili při hře bez brankáře, pálili jednu ránu za druhou, skóre však uzavřel střelou do prázdné Petr Koukal – 3:0.