Nedělní derby s Olomoucí nevyšlo Kometě podle představ. Sice se domácí tým dokázal dostat do zápasu a ze stavu 0:2 vyrovnat na 2:2, ale Hanáci zlomili soupeře v přesilovkách. Mora využila hned dvě a ve třetí části si náskok znovu navýšila na dva góly. Poprvé v sezóně se tak Olomouc mohla radovat z vítězství nad Kometou.

Po sobotní výhře v derby zápase se Zlínem hostila Kometa o den později další moravsky klub, tentokrát Olomouc. Ta začala velmi dobře a v první třetině si vytvářela velké šance. Tu největší si vytvořila již ve čtvrté minutě, kdy Jaroměřský vybídl ke skórování Ostřížka, toho však rychlým přesunem na branovišti vychytal gólman Vejmelka. Následovala další možnost, byl u toho Nahodil, který se snažil procpat kotouč do brněnské sítě.

Už se i zdálo, že se mu to povedlo, videorozhodčí však rozhodl, že puk do sítě neprošel. Za Kometu pálil nebezpečně uzdravený Holík a také mladý bek Svozil. Ovšem brankář Morký si vždy poradil. V závěru ještě přišla Káňova šance, která otřela pravou tyč. ak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Ve druhé části začaly padat branky. Hanáci hned v úvodu dostali k dispozici přesilovku, kterou za pár chvil dokázal využít po samostatné akci Pavel Musil – 0:1. Kometa mohla srovnat o pět minut později, Rákos se zjevil sám před brankářem Mokrým, kotouč chtěl zasunout na zadní tyč, ale mladíček v bráně se zaskvěl. Za polovinou utkání se skóre měnilo podruhé. Musilovu střelu tečoval Lukáš Nahodil hraniční vysokou holí, po konzultaci s videem však branka platila – 0:2.

Uběhlo pouze čtrnáct vteřin a Brňané se dočkali kýžené kontaktní branky. Němcovu střelu od modré tečoval kapitán Komety Martin Zaťovič. I v tomto případě úřadovalo video, které ale platnost gólů rychle potvrdilo – 1:2. Domácí měli ve zbytku třetiny mírnou převahu, leč ke gólovému efektu to nevedlo. Naopak Vejmelka musel zasahovat po samostatné akci Knotka ve vlastním oslabení.

Lepší start do třetí třetiny si Kometa nemohla přát. Uběhlo pouze sedmačtyřicet vteřin a Horkého nahození před bránu tečoval dobře nastavenou bruslí Tomáš Plekanec a bylo vyrovnáno. Vše v souladu s pravidly – 2:2. Ve 46. minutě dostali hosté svou třetí přesilovku v zápase a podruhé ji využili. Brnu se nepodařilo vyhodit kotouč, mezi kruhy se nejlépe zorientoval Rostislav Olesz, který prostřelil Vejmelku mezi betony – 2:3. O tři minuty později to bylo znovu o dvě branky. Do rychlého brejku se řítila dvojice Irgl – Jan Káňa a druhý jmenovaný pohotovou střelou nedal svému někdejšímu spoluhráči šanci – 2:4.