Ačkoliv šel Liberec už v 5. minutě do vedení, Kometa se nevzdala a třemi brankami duel otočila na svou stranu. Úřadovala především nově složená první lajna, Peter Mueller zapsal tři kanadské body. Dvěma body přispěl další člen prvního útoku, Michal Krištof. Tři body tak zůstávají v Brně.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, po 62 sekundách hry se dostal k nebezpečné dorážce Holík, Kváča si však s první vážnější šancí poradil. Povedený zákrok předvedl i domácí Matej Tomek, když si zneškodnil Vlachovu střelu. O chvíli později se snažil dorážet Filippi, i v tomto případě byl brněnský gólman na svém místě. V 5. minutě dostala Kometa příležitost první přesilové hry, gól však padl do její sítě. Jakub Klepiš si vyměnil puk s Adamem Najmanem a uklidil kotouč do odkryté branky ‒ 0:1.

Vstřelená branka vlila Tygrům krev do žil a v následujících minutách byli aktivnějším týmem, gólman Tomek však domácí podržel. Ve 13. minutě se Kometě podařilo vyrovnat. Michal Krištof našel Petera Muellera a ten do téměř prázdné branky bez problémů zakončil ‒ 1:1. O třicet vteřin později již mohla Kometa vést, Kváča si však Ďalogovu střelu z backhandu pohlídal. Ke konci třetiny ještě domácí sehráli povedenou početní výhodu, které chyběl pouze vstřelený gól. Do kabin se tak šlo za nerozhodnutého stavu.

Již v první minutě druhé periody si domácí vypracovali dvě velké příležitosti. Nejprve pálil od modré Ďaloga, jeho rána však byla ztečována vysoko nad. Následně Horký obral o puk soupeře, ale poslal puk těsně nad Kváčovu branku. Ve 24. minutě přidala nově složená první lajna Komety druhý zásah. Mueller přihrál Kollárovi, ten ještě celou akci vyšperkoval a po jeho pasu Michal Krištof překonal Kváču ‒ 2:1.

Ve 29. minutě našel Mallet v ideální pozici Dočekala, Kváča se však proti jeho střele natáhl. K dorážce se dostal Mikyska, ale i napodruhé předvedl liberecký gólman skvělý zákrok. O chvíli později mohl Kváču překonat rozjetý Ďaloga, ale ani on neuspěl. Zahrozili i hosté, Tomek si se střelou Birnera poradil. Přesilovku si následně zahráli Tygři, Kometa se bez větších obtíží ubránila a po 40 minutách měla jednobrankový náskok.

Kometě se povedlo i napotřetí dobře vstoupit do třetiny, ale Mueller ani Holand Kváču nepřekonali. Na druhé straně se dostal do šance Klepiš, pozorný Tomek jeho střelu vytěsnil. Ve 46. minutě si liberečtí zahráli přesilovku, domácí však výborně bránili a nepovolili Tygrům ani jednu větší šanci. V polovině třetiny měla Kometa dvě obrovské šance. Nejprve Roth našel úplně volného Kollára, ten však puk nezpracoval ideálně. Následně Horký spěchal k opuštěnému puku do útočného pásma, Kváča na posledních chvíli vystartoval a odpálil kotouč do rohu.

Tygři se snažili o vyrovnání, ale Brňanům se dařilo jejich útoky brzdit. V závěru se liberečtí pokusili o hru bez brankáře. Sehráli několik pohledných kombinací, ale Tomek v klíčových chvílích Kometu podržel. Tři vteřiny před koncem poslal puk do prázdné branky Alexandre Mallet a potrvdil, že tři body zůstávají v Brně.