V týmové kategorii brněnští hokejisté obhájili prvenství z loňského ročníku, první místo v kategorii mládežnických týmů obsadili také junioři Komety. Oba celky v minulé sezóně ve svých soutěžích vybojovaly zlaté medaile. Na 2. místě v kategorii jednotlivců se umístil kapitán Komety Leoš Čermák a klub si rovněž odnesl ocenění za pořádání nezapomenutelné finálové série s Třincem.

Kometu na čtvrtečním slavnostním vyhlášení reprezentovali trenér Lubomír Oslizlo, obránce Michal Barinka a útočník Martin Dočekal. Organizátoři ankety poblahopřáli někdejšímu vynikajícímu brankáři Komety a členovi Síně slávy města Brna Vladimíru Nadrchalovi k 80. narozeninám, které osminásobný mistr republiky oslavil letos na jaře.

Anketa o nejlepší sportovce města Brna vznikla v roce 1998. Jejím cílem je zviditelnění mimořádných sportovních výsledků brněnských sportovců a brněnských sportovních klubů. Oceněné sportovce v jednotlivých kategoriích vybírá na základě hlasování Akademie brněnského sportu.