Po reprezentační přestávce pokračovala extraliga předehrávkou 28. kola mezi Třincem a Kometou. Hosté hned v úvodu museli čelit oslabení, protože hráli v šesti. Tuto pasáž však zvládli bravurně, navíc třinecké pětici ujela dvojice Mueller – Martin Zaťovič a český reprezentant propálil gólmana Kváču – 0:1. Uzdravený a nažhavený americký hokejista dokázal i přes faul v pádu nahrát a připsat si bod. Kometa dál pokračovala v tlaku, měla šance po střelách Glovera a Plekance. V přesilovce zahrozila znovu Zaťovičem a především Hruška měl tutovku, ale netrefil bránu.

A tak pět minut před koncem třetiny udeřilo na druhé straně. Po vyloučení Gulašiho napřáhl od modré Martin Gernát a puk se štěstím prošel mezi Vejmelkovými betony – 1:1. Oceláři toho v prvním dějství mnoho neměli, přesto se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině pokračovala Kometa v aktivní hře, lépe bruslila a také se skvěle pohybovala na ledě. Za polovinou duelu se to také projevilo střelecky. Tomáš Plekanec projel po levé straně hřiště a tvrdou střelou překonal Kváču – 1:2. O tři minuty později bylo v brněnské táboře ještě veseleji. Holík přihrál před bránu na Martina Zaťoviče, který nadvakrát došťoural kotouč za třineckého brankáře. Pro kapitána modrobílých to byla sedmnáctá branka v sezóně – 1:3.

V závěru měl ještě šanci Hruška a na druhé straně Marcinko, další změny ve skóre se už nekonaly. Poslední dějství začalo pro Kometu víc než dobře. Marcinko byl vyloučen za sekání a jeho prohřešek potrestal promptně Peter Mueller, pro kterého to byl snový návrat po zranění – 1:4. Američanova střela z mezikruží zapadla do sítě. V 50. minutě jel sám na bránu Hruška, ale jeho bekhendový blafák si Kváča pohlídal. Zbytek utkání si Kometa pozorně hlídala a téměř po dvou měsících bere vítězství na ledě soupeře.