Po vítězství v Litvínově chtěla Kometa úspěšně navázat na tento duel i v domácím prostředí Winning Group Areny. Dlouho se hrál vyrovnaný hokej, hosté šli sice do vedení, ale Haščák dokázal vyrovnat. I když Kometa soupeře přestřílela 42:22, produktivnější byl tentokrát ostravský soupeř, který v 50. minutě rozhodl gólem Fridricha.

Do první velké šance se hned v první minutě dostal hostující Jan Hruška, Tomek dokázal betonem pokrýt svou levou tyč.  Na druhé straně zkoušel ránu od modré obránce Roth, ale i Stezka byl připraven.

Hrál se poměrně vyrovnaný duel, Kometu nakoply dvě přesilovky v řadě, největší možnost měl v této pasáži Zaťovič, který tečoval nahození Muellera na horní síťku vítkovické svatyně. Americký kanonýr mohl otevřít skóre těsně před koncem periody, orazítkoval ale jen břevno vítkovické brány.

Druhá třetina hned v úvodu nabídla velký tlak Komety, která byla blízko prvnímu gólu po kombinaci Kollára s Pavlíkem, jenže druhý jmenovaný tečoval kotouč pouze na tyč. Branková konstrukce zvonila i na druhé straně, Bukartsova pumelice z voleje trefila Tomkovu tyč. Gólu se fanoušci dočkali těsně před polovinou utkání. Na trestné seděl domácí Haščák a v samotném závěru početní ostravské výhody zakončil sám před brankářem Jan Hruška – 0:1.

Kometě se naskytla možnost třetí přesilovky v zápase, v ní nebezpečně vystřelil Roth, Stezka si však připsal úspěšný zákrok. Vítkovice mohly zvýšit své vedení ve 37. minutě, neboť bylo nařízeno trestné střílení. Exekuce se ujal Robert Bukarts, ale jeho pokus překonat Tomka bekhendovým blafákem nevyšel. Ačkoliv byli Brňané střelecky aktivnější, výsledkově na tom byl lépe soupeř.

Vítkovická nedisciplinovanost byla potrestána ve 44. minutě, na trestné seděl Kalus a Kometa páté vyloučení soupeře dokázala konečně využít. Na pravý kruh dostal od Holíka přesnou přihrávku Marcel Haščák a loňský finalista slovenské extraligy propálil Stezku – 1:1.

Když už se zdálo, že je Kometa v laufu a bude blízko druhému gólu, vše bylo jinak. Nejprve nepřekonal hostujícího gólmana Mallet, aby o pár chvil později zůstal osamocený před bránou Petr Fridrich a ten prostřelil Tomka mezi betony. Téměř 6000 diváků sledovalo vytrvalou střeleckou aktivitu Brna, jenže produktivita tentokrát nevycházela. Kometa se snažila v závěru s výsledkem něco udělat, vzala si oddechový čas, hrála bez brankáře, ovšem soupeř už těsné vedení udržel.