Lví podíl na tom měl obránce Ondřej Němec, který odehrál téměř dvaadvacet minut, v hodnocení plus mínus získal tři kladné body a kdyby se udělovala cena fair-play, s přehledem by ji vyhrál. V 8. minutě totiž přijel za hlavním rozhodčím, aby odvolal faul Lukáše Krenželoka na svou osobu. Karma mu to vrátila o sedm minut později, když dostal puk na modrou čáru, popojel a prudkou střelou vyrovnal na 1:1. Od druhé třetiny to v DRFG areně připomínalo střelnici. Modrobílí nakonec vyhráli 7:4 a napsali tím tečku za šestibodovým víkendem.

Můžete popsat situaci z první třetiny, kdy jste přijel za hlavním rozhodčím a odvolal vyloučení libereckého týmu?

Bylo to pro mě automatické. Chceme vyhrát, ale rozhodně ne takhle. Další věc je, že se na to koukají děti a ty bychom měli učit hrát fér. Dívají se na své vzory a my bychom se měli v těchto situacích zachovat správně. Každý hráč by to měl mít jasně dané.

Hezké gesto fair-play, které vám karma vrátila o pár minut později, když jste od modré čáry prostřelil Peterse.

Že se mi to vrátilo, říkal i Lukáš Krenželok, když jsme si podávali ruce. Asi ta karma funguje.

Jak jste celkově spokojený s nedělním utkáním?

Předvedli jsme skvělý, týmový výkon. I když jsme prohrávali o dvě branky, tak jsme na to pak dokázali vlítnout a řekl bych, že jsme vyhráli zaslouženě.

V sobotu jste porazili Olomouc 3:1, v neděli Liberec 7:4. O první příčku v tabulce se dělíte s Třincem, jak hodnotíte takový vstup do sezóny?

Jedeme zápas po zápasu a důležité jsou vždycky ty tři body. Pak tady samozřejmě hrálo roli i to, že jsme chtěli odčinit poslední domácí zápas, a to se nám doufám povedlo. Fanoušci nás podrželi, celou dobu fandili. Řekl bych, že si to užili a odcházejí ze stadionu spokojení. Umístění v tabulce bych ale hodnotil v půlce sezóny, teď za sebou máme teprve deset kol. Je to určitě dobrý začátek, ale je před námi ještě spousta práce.

Proti Liberci se vám podařilo využít jednu přesilovku a vaše branka padla jen vteřinu po jejím uplynutí. Měla zlepšená hra v početní výhodě velký vliv na výsledek?

My na tom samozřejmě pracujeme, dobře víme, že přesilovky a oslabení rozhodují zápasy. Jak říkám, čeká nás ještě hodně práce, ale jsme rádi, že nám tentokrát přesilovky pomohly. Byly zápasy, kdy se to lámalo na jednu nebo druhou stranu a my jsme to v nich nedokázali uhrát.

Dost prostoru dostávají mladí kluci – Standa Svozil, Dalimil Mikyska, Karel Plášek, Luboš Horký nebo poprvé Michal Kunc. Jaký na vás dělají dojem?

Do hodnocení útočníků bych se pouštět nechtěl. Pojďme se bavit o obráncích, ať už Dalimil Mikyska nebo Standa Svozil, jsou to šikovní kluci. Jsem opravdu rád, že vyrůstají beci, kteří se nebojí hrát a neodpalují puky ani v takových zápasech, kdy je tady vyprodáno. Nebojí se ani udělat kličku. Řešili jsme to s trenérem a chtěl jsem se Standou hrát, aby se mohl i něco přiučit. Chci mu pomoct v rozvíjení jeho talentu. Je mu teprve šestnáct a klobouk dolů, jak v tomto věku hraje. Bez bázně a hany, suverénní výkony.

Ukázal sílu týmu i fakt, že jste dokázali v obou víkendových zápasech otočit skóre?

My jsme si vědomi toho, co umíme. Víme, co hrát a když se nám to daří, dokážeme se dostat i z těchto obtížných situací. Dokázali jsme to v Olomouci a předvedli jsme to i v neděli proti top týmu.