Kometa vstoupila do zápasu aktivněji, první větší šancí byla střela Michala Krištofa z levého kruhu, Kašíka se mu ale překonat nepodařilo. Následně Brňané sehráli skvělou přesilovku, které chyběla pouze tečka v podobě gólu. Patrně největší šanci první dvacetiminutovky měl útočník Beranů Tomáš Fořt, který se dostal do samostatného úniku, gólman Tomek však jeho nájezd vychytal. Poté si ještě oba týmy zahrály početní výhodu, ani jedna však vstřelenou brankou neskončila. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Krátce po začátku druhé třetiny byl vyloučen Zaťovič a o chvíli později i Gulaši, Zlínští však přesilovku 5 proti 3 nezužitkovali. Přesilovku si zahrála i Kometa, Ďalogovu střelu se pokoušel dorazit Kollár, ale Kašík se stihl rychle přemístit. První gól zápasu byl vstřelen až ve 30. minutě, kdy domácí Tomáš Fořt tečoval Mikúšovu střílenou přihrávku přímo do brány Komety ‒ 1:0. O dvě minuty později už bylo vyrovnáno. Do přečíslení dva na jednoho se dostali Martin Zatovič s Lubošem Horkým, brněnský kapitán šikovně obehrál zlínského beka a Horkému stačilo puk odklidit do takřka prázdné brány ‒ 1:1. V závěru periody byli aktivnější Berani, nejvýraznější šanci měl útočník Hejcman, brněnský Tomek ale všechny pokusy zlikvidoval. I druhá třetina skončila remízou.

K první nebezpečné šanci třetí periody se dostal domácí Okál, který naneštěstí pro domácí při zakončení zlomil hůl. Na druhé straně pálil Holík, jeho střelu zablokoval obránce. Ve 44. minutě už se měnilo skóre. Radek Kučeřík vystřelil, jeho ránu těsně před zlínskou brankou tečoval Alexandre Mallet a puk doskákal až za brankovou čáru ‒ 1:2. Krátce po gólu se schylovalo ke rvačce Kučeříka s Ferencem, rozjetou šarvátku však ukončili rozhodčí. V 50. minutě přidala Kometa třetí branku. Daniel Rákos si vyměnil kotouč s Andrejem Kollárem a po zpětné přihrávce ho bleskově uklidil za Kašíkova záda ‒ 1:3.

V závěru zápasu to začalo na ledě vřít. Rozhodčí rozdali během pár minut několiktrestů, Zlínští dostali k dispozici druhou krátkou přesilovku 5 na 3, ani tentokrát ji nevyužili. Další přesilovku už se Beranům podařilo proměnit. Honejskovu střelu z úhlu vyrazil Tomek jen k Beřichu Köhlerovi, který s velkým štěstím překonal Tomka ‒ 2:3. Zlín se v poslední minutě pokusil o hru bez brankáře a to se Beranům vyplatilo. Mikúš našel volného Ondřeje Němce a ten 11 vteřin před koncem srovnal.

Utkání tak šlo do pětimitového prodloužení. V 62. minutě byl vyloučen Pavlík a nabídl Zlínu příležitost zápas rozhodnout. Žádná ze střel však gólem neskončila, naopak se do šance dostal Radovan Pavlík, když se vracel z trestné lavice. Kašíka kvůli faulu nepřekonal, ale nařízené trestné střílení proměnil. Kometa zůstala v přípravě neporažena.