Kometa se dnes bude snažit doma oplatit porážku Mladé Boleslavi

Po středeční dohrávce v Mladé Boleslavi čeká na Kometu po dvou dnech stejný soupeř. Tentokrát však v domácím prostředí. Brňané budou chtít odčinit těsnou prohru 1:2 a získat konečně tři extraligové body.

  • Foto

    HC Kometa/J.Pavlíček

Co se týče loňských konfrontací, více důvodu ke spokojenosti měli v Mladé Boleslavi. Hned tři ze čtyř vzájemných duelů dospěly do prodloužení či samostatných nájezdů, Kometa slavila při poslední vzájemné konfrontaci na domácím ledě, když v samostatných nájezdech trefil vítězství Brňanů Peter Mueller.

Kometa po extraligovém restartu odehrála celkem tři střetnutí. V Třinci dokázala smazat tříbrankové manko a z ledu úřadujícího mistra extraligy přivezla jednobodový zisk. V domácím prostředí se však na výkon z Třince nepodařilo Brňanům navázat. Utkání proti Litvínovu přitom modrobílí nezahájili špatně, když modrobílé poslal do vedení Jakub Valský. Verva však ve druhé třetině skóre otočila a nic už na vítězství Severočechů nezměnila ani trefa Petera Schneidera. A právě tento hráč se jako jediný trefil i ve středu v Boleslavi. Rakouský útočník sice zařídil vyrovnání na 1:1, ale soupeř nakonec rozhodl osm minut před koncem a vyhrál 2:1.