Budějovicím se v nováčkovské sezoně příliš nedaří. Už úvod soutěže se jim nepodařil zachytit. Sice přišlo mnoho změn v kádru a mírný nádech zlepšení, ale svěřenci Václava Prospala se stále nedokázali odlepit z posledního místa tabulky. A nutno dodat, že ztráta na předposlední Zlín je už poměrně velká. I poslední zápasová série Madety není zrovna dobrá. Z posledních sedmi zápasů dokázal Motor vyhrát pouze jednou, a to ještě po samostatných nájezdech na ledě Hradce Králové.

Je tak téměř jasné, že v prvním březnovém týdnu budou mít Jihočeši po sezoně. Nicméně fanoušci registrují z médií, že by od dalšího ročníku mělo dojít k řadě změn a k příchodům mnoha velkých posil. Ale to bychom předbíhali. Když se podíváme na momentální složení kádru, v bráně se střídala trojice Jan Strmeň, Jiří Patera a Marek Čiliak. V obraně doslova řádí Pavel Pýcha, který si připsal již 9 branek a 25 asistencí. Není náhoda, že se o něj zajímá několik klubů. Dobře se prezentuje i Karel Plášil (4+7) a Ondřej Slováček (3+6).

V útoku se může Motor opřít o Zdeňka Doležala (11+10) a dřív i o Alberta Michnáče (5+8), který už naskakuje za Plzeň. Dobrá čísla měl i Miroslav Forman (7+8), jemuž ale skončilo 31. ledna hostování ze Sparty. Poslední utkání sehráli Jihočeši doma s Mladou Boleslaví. Z duelu se stala jasná záležitost, hosté vyhráli vysoko 6:2. „Soupeř byl po všech herních činnostech lepší a vyhrál zcela zaslouženě. Z naší strany to nemělo s extraligovým hokejem nic společného. Výsledek je pro nás ještě milosrdný," řekl po utkání trenér Václav Prospal.

Kometě se momentálně příliš nedaří bodovat, po dvou prohrách s Třincem a nedělní porážce s Litvínovem by se Brňané rádi vrátili na vítěznou vlnu. Venku se modrobílým v poslední době vedlo slušně  a nebylo by špatné na to navázat. V Budvar aréně nehráli osm let, naposledy 1. února 2013. Co od bitvy očekává trenér Jan Zachrla? „Budějovice hrají nepříjemný hokej, soupeře dokáží překvapit, rozbourat jim taktiku a potrápit je. Musíme být trpěliví a nesmíme dělat chyby, kterých jsme se dopustili v minulých zápasech. Co se týče marodů, vše zůstává prakticky stejné, Tomáš Šoustal má problémy s ramenem a vypadá to na delší léčbu. Sestava by se tak výrazně měnit neměla," prohlásil před utkáním trenér Jan Zachrla.