Aktuální ročník zatím probíhá pro tým ze Středočeského kraje velmi solidně. Bruslaři se drží v elitní čtverce, která zaručuje přímý postup do čtvrtfinále, ale do konce základní části je ještě čekají tuhé boje o udržení těchto primárních pozic. Mladou Boleslav v posledních zápasech provází střídává forma, ale před cestou do Brna si svěřenci trenérů Radima Rulíka a Pavla Patery připsali tříbodové vítězství v Českých Budějovicích 6:2 a na domácím ledě udolali také Plzeň 3:2. Po 39 odehraných kolech je Mladá Boleslav na 3. místě tabulky, na druhý Třinec ztrácí 9 bodů a spíš než před sebe se musí dívat na hladové konkurenty za sebou.

Brňané splnili povinnost v úterním utkání na jihu Čech, na ledě nováčka brali všechny body za vítězství 4:2. O tříbodovém exportu na jižní Moravu znovu rozhodla elitní formace Komety, pod tři trefy se postupně podepsali Peter Mueller, Martin Zaťovič i Petr Holík, jen společně s Filipem Králem získal nominaci na blížící se švédské hokejové hry. Brno tak aktuálně sídlí na 9. pozici, ztráta na 8. Karlovy Vary činí 5 bodů.

Kometa v pátek zahájí domácí sérii, po Mladé Boleslavi se střetne s celky Vítkovic a Hradce Králové a svěřencům hlavního kouče Libora Zábranského by jistě bodlo, kdyby se DRFG aréna opět stala nedobytnou tvrzí. Ve zbytku základní části bude Kometa usilovat o co nejlepší možnou pozici před startem vyřazovacích bojů a úspěšná domácí série by mohla Brnu přinést tabulkový posun. 

V letošních vzájemných soubojích se vždy radoval domácí celek. Nejprve se hrálo v Mladé Boleslavi, kde Bruslaři zvítězili těsně 2:1. Odveta se záhy hrála pod Špilberkem a tentokrát se ze tříbodového zisku radovali Brňané. Naposledy se oba celky potkaly 30. prosince a znovu byla rozhodujícím faktorem výhoda domácího ledu. Bude trend domácího prostředí platit i v pátečním utkání? Zápas startuje od 18:00 a v přímém přenosu jej zprostředkuje O2 TV.