Úvodní desítky sekund zápasu vyšly lépe domácím hokejistům. Vladimír Růžička totiž poslal z pravého křídla přihrávku za obranu Kellymu Klímovi a ten v čase 1:19 z první napálil puk za záda gólmana Klimeše – 1:0. Následujících několik minut se neslo spíše v duchu nepříliš urovnané hry, ani jednomu z celků se nedařilo pořádně usadit v útočném pásmu. Od 11. minuty však byli diváci svědky dalších brankových příležitostí. Jordann Perret přebruslil Michala Gulašiho a hledal na druhé tyči spoluhráče Aleše Jergla, ten ovšem puk netrefil ideálně a bránu tak minul. V přesilové hře Hradce Králové měl pak další šanci Kelly Klíma, mladý útočník ale před odkrytou bránou dlouho váhal a Dalimil Mikyska mu nakonec dokázal kotouč odebrat. Poslední zajímavou možnost měl v první třetině Jakub Orsava, jeho samostatný únik ovšem zlikvidoval Lukáš Klimeš.

Hráči Komety vystrčili své ofenzivní růžky v úvodu druhé periody. Hned v její první minutě měl po povedené přihrávce Schneidera tutovku Zaťovič, dostal se ale až moc blízko k Mazancovi a trefil jen jeho betony. O pár minut později stál před hradeckým brankářem osamocený Šoustal, ani on ovšem uspět nedokázal. Kometa si vzápětí zahrála svou první přesilovou hru, ta ale ke gólovému úspěchu nevedla. Na přelomu první a druhé poloviny zápasu našel Tomáš Šoustal před prázdnou bránu Kuska, jeho hůl ovšem kotouč minula.

Po hradecké výměně brankářů se aktivita znovu přesunula na stranu domácích. Gólman Komety Lukáš Klimeš musel vytasit několik skvělých zákroků. Nejprve si poradil s dorážkami Orsavy i Síly a následnou střelou Pavlíka. O chvíli později pak zastavil nebezpečný průnik Lukáše Cingel’a. Na brněnském gólmanovi si posléze vylámali zuby i bratři Klímovi, když Klimeš zastavil střelu Kevina z mezikruží po přihrávce Kellyho. Zakončení Růžičky zase brněnský gólman dokázal vyrazit směrem na tyč brány.

Začátek závěrečného dějství přinesl početní výhodu Hradce, v jejímž závěru pálil dvakrát Jakub Lev. Jeho první pokus zastavil Klimeš, druhý pak skončil na tyči. Přesilovou hru si následně zkusila i Kometa. Vincour poslal puk na levý kruh Rákosovi, ten ale vyprášil jen výstroj brankáře Lukeše. Na tahu s hrou v pěti proti čtyřem tak byli opět domácí. Kelly Klíma přihrál skrz útočné pásmo puk Vladimíru Růžičkovi, ten si jej zpracoval a následně vymetl pravý horní roh brány – 2:0. Do konce zápasu už pak žádná další přesná trefa nepřišla, Kometa se tak z východu Čech vrátila bez bodu.