Půjde opět o hodně, vítěz čtvrtečního utkání získá postupový mečbol. Dosavadní průběh série dokázal, že při vyrovnanosti obou týmů je domácí prostředí spíše kosmetickým doplňkem. Znovu se dá očekávat tuhý boj, vždyť všechna utkání zatím skončila pouze jednobrankovým rozdílem ve skóre. Brňané vyrazili do Liberec již ve středu, aby se na severu Čech opět aklimatizovali a připravili se na další důležitý zápas.

Liberec vybojoval na brněnském ledě jeden bod, a oplatil tak Kometě porážku z domácího prostředí, Severočeši navíc dokázali vůbec poprvé v sérii zvítězit v základní hrací době, když v nedělním utkání uspěli v poměru 2:1. O den později se znovu opakoval trend z předchozích utkání, Bílí Tygři opět otevřeli skóre a dvakrát nad domácím týmem Komety vedli. Jenže tentokrát svůj hubený náskok neudrželi a potřetí v sérii se šlo do prodloužení, kde rozhodl brněnský mladíček Karel Plášek a srovnal stav série na 2:2.

Liberec chce v domácím prostředí zaútočit na postupový mečbol. Spoléhat se opět bude na svou útočnou sílu, kterou nejlépe prezentuje liberecký nejlepší střelec v dosavadním průběhu play-off. Michal Birner táhne tygří smečku počtem 6 vstřelených branek, k tomu navíc přidal i 2 přesné asistence. Defenzíva Brna se pak bude muset mít na pozoru také před Markem Kvapilem, jenž umí svým spoluhráčům připravit vyložené brankové situace, jeho 5 přesných asistencí budiž jasným důkazem. Obranu Liberce nadále mimořádně drží Ladislav Šmíd, jenž ve čtvrtém utkání na brněnském ledě odehrál přes 30 minut. V sérii je upřen zrak také na skvostné výkony obou brankářů, liberecký Roman Will drží úspěšnost zákroků na úrovni 92,21%.

Kometa v dosavadním průběhu série většinou dotahovala liberecké vedení. V nedělním utkání se to svěřencům hlavního kouče Libora Zábranského sice nepodařilo, když padli těsně 1:2, o den později ovšem Kometa odmítla mečbol Liberce a sérii srovnala. Ve čtvrtém utkání se Brňanům opět podařilo využít přesilovou hru, když se před Willem výborně orientoval Martin Zaťovič, ten zaznamenal v play-off již 5. trefu a nadále potvrzuje, že patří mezi největší tahouny brněnského týmu. Perfektní přihrávkou na vyrovnávací trefu Tomáše Bartejse se prezentoval nejproduktivnější hráč Brna v play-off Petr Holík, jeho výsadou jsou právě asistence, bilance 1+8 hovoří jasně ve prospěch kreativního útočníka. Formu na play-off výborně naladil také Jakub Orsava, jeho asistence na klíčovou branku Karla Pláška v prodloužení mu vynesla již 8. kanadský bod v rámci vyřazovací části.

Stejně jako na straně Liberce, je i v Kometě výraznou osobností brankář Marek Čiliak. Jeho čísla jsou přímo fantastická, úspěšnost zákroků na úrovni 94,40 procent se jen tak nevidí. Pokud zopakuje spolehlivý výkon i v Liberci, může se jeho tým přiblížit kýženým finálovým bojům. Obrana Komety spoléhá nadále na zkušenosti Ondřeje Němce, ten v brněnských zápasech zaznamenal vyrovnávací trefu ve třetím utkání, v tom čtvrtém pak svému týmu pomohl více než šestadvaceti minutovým pobytem na ledě, více už měl pouze Peter Mueller, jenž působí při každém střídání rozruch v obranných řadách soupeře.

Skvostný večer prožil ve čtvrtém utkání Karel Plášek. Osmnáctiletý junior zaujal místo zraněného Jana Hrušky ve druhé formaci. Za nepříznivého stavu jej zdobila příkladná bojovnost, sladkou odměnou mu byla rozhodující branka v prodloužení, kterou Plášek obstaral po samostatném úniku. Ovšem nyní je třeba vše hodit za hlavu, od vítězného utkání Komety uběhly dva dny a na řadě je bitva nová. „Vždycky je povzbuzení vyhrát v prodloužení, je to branka, na kterou už se nedá odpovědět. Tím víc je to cennější, když se to povede na domácím ledě a skóruje nejmladší hráč. Samozřejmě to pro nás byla vzpruha, určitě i zvednutí sebevědomí. Stalo se to před dvěma dny a nyní je třeba se soustředit na bitvu v Liberci,” uvědomoval si před odjezdem na sever Čech trenér Kamil Pokorný.