Kometa si domluvila na volné termíny tři dohrávky

Hokejisté Komety Brno, kteří kvůli koronavirové nákaze v týmu vstoupí po karanténě do extraligové sezony až v pátečním domácím utkání 8. kola proti Plzni, si na nejbližší dny domluvili tři dohrávky na vlastním ledě.

  • Foto

    ilustrační, HC Kometa

V neděli přivítají v duelu 3. kola od 17:00 Motor České Budějovice, v úterý 13. října v 5. kole nastoupí od 19:30 v přímém přenosu ČT Sport proti Vítkovicím a o tři dny později od 18:00 v 6. kole proti Karlovým Varům.

Kometa se měla vrátit do hry po karanténě už dnes na ledě Zlína, ale duel byl odložen kvůli nákaze covidem-19 v týmu Beranů. Ze stejných důvodů odpadly i její zápasy v neděli v Liberci a příští týden v pátek doma proti Hradci Králové.

Nový termín má také dohrávka 5. kola mezi Karlovými Vary a Českými Budějovicemi, která se měla hrát původně v úterý 13. října. Dojde na ni až o den později od 18:00 v přímém přenosu O2 TV Sport.

Jak už upozorňoval ředitel extraligy Josef Řezníček před zavedením nouzového stavu a nutností hrát bez diváků s platností do neděle 18. října, bylo přesuto také celé 11. kolo právě z tohoto data na pondělí 19. října.

Kvůli podezření na covid-19 u několika členů týmu Olomouce mají Hanáci po odložení nedělního zápasu se Spartou zanesen v systému nasazování utkání už i odklad dalších dvou duelů. Domácího souboje s Českými Budějovicemi z nadcházející neděle a duelu v Karlových Varech z pátku 16. října. O nutnosti karantény ale olomoucký klub ještě oficiálně neinformoval.

Do tréninku po karanténě se už vrátil Litvínov, jehož hráči se ode dneška připravují na ledě. Nejbližším soupeřem svěřenců kouče Vladimíra Országha, kteří mají dosud na kontě jen dva odehrané zápasy bez bodového zisku, bude v neděli na severu Čech v televizním duelu od 17:20 Sparta. Litvínovští tak mají na přípravu na zápas proti tradičnímu sokovi jen pět tréninkových dnů.

Potvrzený je nově také termín předehrávky 14. kola Litvínov - Vítkovice (úterý 20. října) a zápasy Zlín - Brno (7. kolo), Mladá Boleslav - Olomouc (8. kolo), České Budějovice - Pardubice a Sparta - Třinec (oba 10. kolo) se budou hrát ve středu 21. října.

Zdroj: 
čtk