Kladenským hokejistům se tak trochu lepí smůla na paty, ovšem proti Kometě budou mít o motivaci postaráno. Podaří se modrobílým borcům, kteří v úterý doma skolili liberecké Bílé Tygry, navázat na povedený výkon a v chomutovské Rocknet Areně potvrdit roli favorita? Zápas 14. extraligového kola s Kladnem startuje dnes od 18 hodin.

Kladenským se v posledních zápasech vůbec nedaří, prohráli čtyři utkání v řadě a v posledních dvou střetnutích dostali nařezáno s hrozivým skóre 1:11. K tomu se nakupily i disciplinární tresty pro obránce Beránka a Suchánka a nejistý je také start zraněného Jaromíra Jágra (5+3), který nedohrál zápas s Plzní, kde Rytíři schytali debakl 1:8. Kromě legendy nemusí proti Brnu nastoupit ani Jakub Strnad.

„Rádi bychom navázali na úterní výkon proti Liberci, který byl zodpovědný, týmový a obětavý. Proti nováčkovi soutěže nás čeká těžký zápas. V mužstvu mají plno zkušených a také několik zahraničních hráčů. Bude to o proměňování šancí, to nám stále úplně nejde podle našich představ. Sestava by měla být podobná té, která hrála poslední zápas. Marcel Haščák se už připojil k týmu, ale musí dohnat tréninkové manko,“ uvedl kouč Komety Jiří Kalous.

Ten bude spoléhat i na novou první útočnou formaci Kollár, Krištof, Mueller, která rozhodla právě utkání s Bílými Tygry. V tomto zápase se zvlášť blýskl centr Michal Krištof, který při prvním gólu našel Petera Muellera doslova naslepo. „Vyplynulo to ze hry. Měl jsem to z otočky a brankář už byl blízko. Věděl jsem, že Peter bude pokračovat v pohybu, tak jsem mu to tam poslal, a byl přesně tam, kde měl být,“ uvedl slovenský štírek.

Ten při druhém gólu naopak parádní akci sám zakončil. „Manželka mi před zápasem říkala, že jestli nedám gól, tak ať se ani nevracím večer domů. Na individuální čísla se ale moc nedívám. Týmové body dělají lepší atmosféru než hráčské,“ usmíval se Krištof.

Nový centr první lajny, který nahradil krále nahrávačů Petra Holíka, byl proti Liberci nejvytíženějším hráčem Komety, což mu vcelku vyhovuje. „Pokud v zápase nejsou nějaké dlouhé pasáže, kdy nás soupeř zavře, tak si musíte umět čas rozvrhnout tak, aby to bylo v pohodě. Nějaké střídání uděláte jen deset, patnáct sekund, proti Liberci jsme například v oslabení po vyhraném buly vyhodili a hned šli střídat. Potvrdí to určitě i ostatní, ale když člověk hraje v laufu a daří se mu, tak chce být na ledě,“ dodal útočník Brňanů.