Po nedělním výprasku od Sparty brněnští hokejisté vyrazili k dalšímu utkání venku, tentokrát na sever do Liberce. V minulém souboji na domácí půdě Bílé tygry se štěstím obrali o body, v repríze se to Kometě nepodařilo. A to ani výsledkově, a už vůbec ne předvedenou hrou. Liberec se sice také herně trápí, ale jeho hráči alespoň pohybem a důrazem brněnský tým jasně přehrávali. Když pak k nedostatku důrazu, rychlosti a pohybu připočteme školácké chyby v obraně, bylo jen otázkou času, kdy se libereckým podaří brněnského gólmana Vejmelku překonat. To se  Tygrům podařilo v 11.minutě, kdy právě po jedné z brněnských chyb Radan Lenc překonal Vejmelku poprvé. Díky kouzelníkovi v brněnské brance to v první třetině bylo vše. Rádi bychom zmínioli i nějakou brněnskou šanci, museli bychom si jí však vymyslet. Jestli v obraně je Kometa tragická, podobně zoufalž obraz je i, co se týče jejich útočného snažení. 

Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil. Kometa nepřesnostmi a nedůrazem dávala šance domácím ke skórování. Ti však nedokázali Karla Vejmelku překonat. To se jim povedlo až v přesilovce, kdy nepovedenou střelu Fillipiho dostal do brány Bulíř. Dva nula pro domácí skončila druhá třetina.

Ve třetím dějství se prvních deset minut obraz hry příliš neměnil, Liberečtí v poklůidu bránili dvoubrankový náskok. V poslední desetiminutovce přece jen Kometa dala vzpomenout na lepší časy své předváděné hry a několikrát zahrozila v útočném pásmu. Když pak po jednom z útoků snížil Zaťovič, zdálo se, že by se dokonce mohlo brňanům dostat zápas do prodloužení.  Zatlačili soupeře před bránu a ve více než dvouminutové power play se snažili vyrovnat. Liberec však díky vyhraným buly a důsledné obraně dovedl zápas ke třem bodům. A nutno dodat, že zaslouženě.