Kometa zajížděla k dohrávanému zápasu 15. kola se staronovým trenérským štábem. Hlavní kouč Libor Zábranský se po krátké pauze vrátil na brněnskou střídačku, kde mu asistoval Kamil Pokorný a nově Jiří Horáček. Slezanům vyšla úvodní třetina, ve které vstřelili tři branky. Hosté se však nevzdávali a snažili se s výsledkem něco udělat. Využili dvě přesilovky, celkově osm z devíti gólů Komety padlo z této výhody, jenže i přes tento fakt to na zisk bodů bohužel nestačilo. Třinec byl produktivnější a bere z dohrávky tři body.

První třetina začala nátlakovou hrou domácího týmu, kterou Kometa v prvních pěti minutách dokázala s vypětím sil utlumit a zahrozila také Kucserou, ten však Kváču nepřekonal. V 6. minutě už ale udeřilo, Vejmelka chtěl u brankoviště přikrýt puk, což se mu nepodařilo a pohotový všudybyl Ondřej Kovařčík pálil prakticky do prázdné brány – 1:0. Neuběhla ani minuta a Oceláři se radovali podruhé. Matěj Stránský se natlačil sám před Vejmelku a ačkoliv to měl na dlouhou hůl, propasíroval kotouč za jeho záda – 2:0.

V 10. minutě se domácí radovali potřetí, gól však neplatil po hře vysokou holí od Petra Vrány. Svěřence Václava Varadi to však mrzet nemuselo, neboť ve 14. minutě s velkou dávkou štěstí doskákal kotouč za brněnského brankáře, posledním u kotouče byl polský reprezentant Aron Chmielewski – 3:0. V závěru třetiny vybojoval kapitán Komety Martin Zaťovič přesilovku a tu využil gólem do šatny přesnou střelou z mezikruží Lukáš Kucsera – 3:1.

Do druhé třetiny vstoupila Kometa hodně aktivně, třinecké hokejisty zasypávala několika střelami a hýřila dobrým pohybem, ale Kváča s pomocí obrany odolal. I když Oceláři bránili a také vyhazovali puky na icing, prakticky z jediné šance udeřili. Za modrou čárou si našel puk Martin Gernát a jeho tvrdá pumelice zapadla do levého horního růžku – 4:1. Brno ale i nadále bojovalo a nechtělo se vzdát, chtělo zlomit všechny negativa a v další přesilovce se dočkalo snížení. Od modré střílel obránce Němec a od brusle tečujícího Martina Zaťoviče zaplul touš do sítě – 4:2.

Početní výhodu měli posléze i domácí, trvala ale pouze devět vteřin. Sám na slotu se ocitl Matěj Stránský a prostřelil Vejmelku. Ačkoliv byla Kometa ve druhé třetině aktivnějším týmem, soupeř využil z minima maximum a ukázal vysokou produktivitu. Do kabin se tak odcházelo za stavu 5:2.

Poslední dějství začalo tutovkou Lukáše Kucsery, který z výborné střelecké pozice o kousek minul Kváčovu svatyni. Následovala přesilovka domácích a parádní zákrok Vejmelky, od jehož špičky betonu šel po střele Vrány kotouč mimo tři tyče. I Třinec využil podruhé početní převahu. Ve 48. minutě procedil kotouč za Vejmelkova záda Michal Kovařčík – 6:2. Ani to však nebyl konec, o necelou minutu byl důrazný na brankovišti Karel Plášek a s pomocí tyče se puk dostal do sítě – 6:3. V závěru měli hosté převahu a čtvrtý gól byl blízko, jenže další změna ve skóre se nekonala.