Úvodní minuty utkání mezi Zlínem a Kometou nabídly vyrovnanou podívanou. Po chybném vystřídání domácích hokejistů neuspěl Jan Hruška, na druhé straně o chvíli později musel brněnský gólman Klimeš vytáhnout složitý zákrok proti dorážejícímu Fryšarovi. Velkou příležitost měl na modrobílé straně Matěj Svoboda, který nejprve dokázal vybojovat kotouč v útočném pásmu a následně vystřílel. Zlínský gólman ale dokázal udržet míč před brankovou čarou. Domácí celek měl možnost otevřít skóre hned ve dvou přesilových hrách po sobě. První vyloučení Pyrochty nepotrestali, druhou přesilovou hru měli zase zkrácenou. Po návratu Filipa Pyrochta na led si zahráli kratší početní výhodu i Brňané. Luboš Horký ale v jejich největší šanci neuspěl. První třetina nám tak ani jednu přesnou trefu nenabídla.

Druhá perioda se nesla v podobném duchu. Po nedovoleném zákroku Fryšary si zahráli svou první úplnou přesilovou hru také modrobílí, jenže se v ní nedokázali prosadit. Sám hříšník mohl po návratu z trestné lavice otevřít skóre, Klimešovu bránu však z mezikruží netrefil. Po vzájemném krosčeku Horkého a Fořta se zhruba v polovině zápasu hrálo ve čtyřech na obou stranách, bylo to však bez přesné trefy. První gólový úder přišel až o chvíli později v početní výhodě Komety. Antonín Honejsek dokázal v oslabení přebruslit obranu a následně dorazit odražený kotouč po své střele – 1:0. Domácí celek dostal možnost své vedení navýšit v přesilovce na konci třetiny, brněnská obrana jim to však nedovolila.

Vstup do třetí třetiny měla Kometa skvělý. Po prostrčení Jakuba Lva se před Kašíkem zjevil Jakub Orsava, který si zlínského gólmana položil a vzápětí poslal kotouč mezi jeho betony – 1:1. O minutu později se znovu prosadil Honejsek, jeho gól nebyl pro hru vysokou holí uznán. Chvíli poté byli naopak blízko vedení Brňané, puk po Kratochvílově ale trefil jen spojnici zlínské brány. Následnou přesilovou hru sice modrobílí nevyužili, jenže o pár minut poté již dokonali obrat skóre. Jakub Orsava narýsoval výtečnou přihrávku na Lukáše Kucseru, který z první prostřelil Kašíka – 1:2. Šanci na vyrovnání měl Zdeněk Okál, jenže kotouč z předbrankového prostoru poslal jen nad Klimešovu bránu. V závěru třetí periody Brňané navíc ubránili další přesilovou hru soupeře a mohli se tak radovat z vítězství 1:2!