Brněnská Kometa na ledě Olomouce měla zásluhou Martina Erata sice první gólovou šanci, ale do vedení šli domácí. Těm se , na rozdíl od Brněnského celku, podařilo využít dvě své přesilovky a tak po prvním dějství vedli olomoučtí Kohouti 2:0. Ve druhé třetině to byla nejdříve gólová smršť Brna, kdy se Kometě podařilo v rozmezí sedmi minut otočit na 4:2. Ale vedení brněnskému celku nevydrželo ani do konce druhé části. Olomouc srovnala na 4:4. Třetí třetina žádný gól nepřinesla a tak rozhodovalo prodloužení. Své povedené vystoupení v něm přesnou střelou z mezikruhů korunoval Petr Holík. Hlavně jeho hattrick přispěl k tomu, že si Kometa veze z Hané dva body. A co k tomu úspěšný střelec říká?

"Měl jsem před zápasem na oběd řízek se salátem, nechtěl jsem totiž, aby se to zkazilo. Aby mi to takhle střílelo, to bych to musel jíst před každým zápasem, což asi celý rok jíst nebudu. Asi to ale pomohlo. O Vánocích jsem se nehlídal, měl jsem i nějaké cukroví, ale na druhou stranu jsem se nijak nepřežrával. Co byla potřeba, to jsem si dal, a proti Olomouci jsem to vybruslil."

V prodloužení jste tentokrát hráli ve variantě dva útočníci a jeden obránce. Měnilo se pro vás útočníky něco?
"Nic se pro nás neměnilo, spíš to byla reakce na to, že jsme naposledy v tomto složení dostali v prodloužení gól. Úplně jsme se tehdy nedomluvili na bránění, tak jsme si tam teď radši vzali jednoho obránce."