V úvodu utkání se poměrně často přerušovalo a hokej nebyl příliš zajímavý. Ani jeden z gólmanů se moc nezapotil. To se ovšem změnilo. Ve dvanácté minutě totiž Alexandre Mallet vjel do útočného pásma a přihrávkou od levého mantinelu skrz pásmo hledal spoluhráče. To se mu sice nepovedlo, jenže puk se od hráče soupeře odrazil tak příhodně, že zapadl až do brány Pardubic a kanadský útočník tak mohl slavit svou druhou trefu v sezoně – 1:0. O 25 sekund později to pak z pohledu Komety vypadalo ještě lépe. Petr Holík totiž během přečíslení dva na jednoho ideálně předložil puk Peteru Muellerovi a ten nezaváhal – 2:0. Dynamo mohlo odpovědět v přesilové hře, jenže stal se pravý opak. Brňané se vydali do protiútoku a puk za Frodla při nepřehledné situaci dostal Daniel Rákos – 3:0. To bylo pro hostujícího gólmana už moc a vystřídal ho kolega Klouček. Kometa měla ještě jednu šanci během stejného oslabení, Mueller ale čerstvého brankáře neprostřelil. Do kabin se tak odcházelo za tříbrankového vedení modrobílých.

Druhá perioda už tak bohatá na góly nebyla. Hosté zvýšili aktivitu a snažili se více střílet na domácího gólmana. Matej Tomek ale všechny pokusy soupeřů pochytal, předvedl několik dobrých zákroků a ani ve druhá části tak neinkasoval. I Kometa měla své další možnosti. Petr Holík ale z první z pravého kruhu neprostřelil a podobně se vedlo i Malletovi, který se dostal do samostatného úniku. V závěru periody hrálo Dynamo početní výhodu, ani v té se ovšem neprosadilo a v prostřední dvacetiminutovce tak žádná branka nepadla.

Začátkem třetí části zápasu už se ovšem hostujícímu týmu podařilo prosadit. Ve 44. minutě se v mezikruží s pukem otočil Robert Říčka a poslal jej přímo do šibenice – 3:1. O necelou minutu později pak přišla další velmi podobná branka Dynama. Ondřej Vála taktéž vymetl pravý horní a bylo to už pouze o jeden gól – 3:2. Zbytek třetí třetiny se nesl v duchu velkého boje na ledě. Brňané se za každou cenu snažili udržet svůj náskok. Pardubice dvakrát nastřelily brankovou konstrukci, nakonec ale ani přes hru bez brankáře vyrovnávací branku nevsítily a Kometa se tak mohla radovat ze svého prvního tříbodového zisku.