Brňané začali moravské derby velmi aktivně i díky poskytnuté početní výhodě. V ní měl Konrád hodně práce, dvakrát nebezpečně pálil z první Mueller, za zmínku stojí i tvrdá rána Zámorského. Ten odešel krátce na to na trestnou lavici a v přesilové hře Olomouce nebezpečně z voleje střílel dvakrát Káňa, nebezpečně pak dorážel Kucsera. Do brněnského brankoviště se vrátil po dvou letech odchovanec klubu Pavel Jekel, který ve svém čtvrtém zápasem v extralize předváděl úžásné zákroky a udržel bezbrankový stav.

Ten vydržel do desáté minuty. Po zakázaném uvolnění Kohoutů vyhrál v útočném pásmu vhazování Klepiš přesně na hůl Jakuba Valského, který svižnou ránou nad vyrážečku překonal Konráda. Druhou branku mohla Kometa přidat v šestnácté minutě, když v přečíslení dva na jednoho zakončoval osamocený Holík, jenomže na domácího brankáře nevyzrál. První třetinu uzavřel po chybě olomoucké obrany velkou šancí Plášek, jenž zakončoval z mezikruží, našel však jen výstroj Konráda.

Olomouc začala druhou třetinu lépe, než tu úvodní. Dvě velké šance během jednoho střídání měl na holi bývalý útočník Komety Lukáš Kucsera, v obou miniduelech ovšem vyšel vítězně Jekel. Kucsera byl střelecky velmi aktivní, další šanci měl v přesilové hře, když pálil z voleje, ovšem hostující brankář znovu Kometu podržel. Brňané si rovněž zahráli přesilovou hru, ale výrazně Konráda prověřit nedokázali. Na druhé straně se Olomouc v 34. minutě dočkala vyrovnání. Po rychlé kličce vypálil z pravého kruhu přesně mezi vyrážečku a betony Jekela Lukáš Nahodil. O gólu se muselo přesvědčit video a puk skutečně překonal brankovou čáru o pár centimetrů.

Hned z kraje třetího dějství měl velkou šanci vrátit vedení Kometě Mueller, jenž dorážel střelu Holíka, ovšem puk nakonec těsně minul pravou tyč branky Konráda. V 47. minutě nahodil z otočky kotouč na Konráda Plášek a málem domácího brankáře překvapil, puk navíc pohotově dorážel Dvořák, ale i tento pokus obrana Olomouce ustála. Komplikace přišla v polovině třetí třetiny, kdy byl vyloučen Gulaši, ovšem Kometa ustála oslabení bravůrně. Po jejím skončení měl navíc slušnou šanci Mueller, který zakončoval z mezikruží, trefil však jen beton Konráda.

V 55. minutě byl velmi blízko vedoucí brance Káňa, který se snažil využít zmatku před Jekelem a moc nechybělo, aby jeho dorážka skončila za záda hostujícího brankáře. Rušno před brankou Komety bylo znovu při další početní výhodě Olomouce. Domácí kombinovali v útočném pásmu a vyslali několik pokusů na Jekela, který byl znovu připraven. Otěže zápasu mohl vzít do rukou Klepiš, jenž se probojoval do samostatného úniku. Konrád už ležel na ledě, když se hostující útočník pokusil dostat puk nad jeho beton, brankář Kohoutů však vytáhl lapačku a zastavil kotouč v jasné šanci.

Moravské derby nakonec dospělo až do prodloužení. Hra tři na tři trvala pouze 80 sekund. Olomouc se dostala do přečíslení dva na jednoho a to pohotově zakončil ránou z první pod horní tyč Jan Káňa. Na jeho dělovku nemohl Jekel dosáhnout. Kometa i přes porážku v prodloužení bodovala poosmé z posledních devíti duelů na ledě soupeřů.