Komeťácký Peter Mueller: Do Brna jsem se strašně těšil, město mi už chybělo

  • Foto

    HC Kometa Brno

Loňská ofenzivní hrozba brněnské Komety je zpět na jihu Moravy! Americký útočník Peter Mueller, který v loňské sezóně nasázel extraligovým soupeřům 30 gólů, se přes léto připravoval v zámoří, v polovině letních prázdnin se však vrátil zpět a zapojil se do příprav se zbytkem brněnského týmu. „Jsem rád, že jsem zpět. Nemohu se dočkat, až to celé zase vypukne,“ vypráví jedenatřicetiletý útočník.

Peter, vítejte zpět v Brně! Kdy přesně jste se vrátil a zapojil do tréninku?

Přiletěl jsem na začátku srpna. Do té doby jsem se připravoval individuálně v Americe.

Jaké bylo vaše léto?

Převážně trénink a příprava na novou sezónu. S manželkou čekáme další dítě, takže jsem nějaký čas také věnoval potřebným přípravám. Hlavně mé léto ale bylo o tréninku, chtěl jsem být na návrat do Brna pořádně připravený.

Žádná letní dovolená v pravém slova smyslu tedy neproběhla?

Neproběhla, nebyl na ni čas. S manželkou jsme cestovali loňský rok. Letošní léto jsme většinu doby strávili ve Státech, podnikli jsme jen jednu cestu do kanadského Edmontonu, kde žije část naší rodiny. Ale tu bych jako letní dovolenou nenazýval. Spíše to byla dobrá příležitost vidět zase známé a rodinu tváří v tvář, které jsme rádi využili.

Jak konkrétně jste se na novou sezónu připravoval?

Stavěl jsem na poznatcích z minulé sezóny. Vím, v čem jsem měl na ledě mezery a čemu bych se měl více věnovat. Hodně jsem také spolupracoval se svým kondičním trenérem, abych měl potřebnou výdrž i sílu a mohl hrát na nejvyšší úrovni.

Trénoval jste převážně sám, nebo ve skupince s dalšími hráči?

Většinou sám, občas jsem ale trénoval i ve skupince s hráči z NHL nebo KHL, kteří se na léto vrací domů. Když trénujete ve skupině, můžete se poměřovat s ostatními a hecovat. Jsem ale rád, že jsem zpět v Brně a mohu trénovat se zbytkem týmu. Je to určitě lepší.

Našel jste si v létě mezi tréninky a dalšími povinnostmi vůbec nějaký čas na odpočinek?

Takového času moc nebylo. Hned po konci minulé sezóny jsme se vrátili domů a dali si s rodinou pár dnů volno, kdy jsme nedělali vůbec nic. Bylo potřeba na chvíli úplně vypnout. Pak jsem se ale naplno vrhl do tréninků a příprav na novou sezónu.

Byl jste během léta s někým z Komety v kontaktu?

Ano, byl. Hlavně s Liborem Zábranským. Snažili jsme se udržovat v kontaktu, abychom o sobě navzájem věděli, kdo co dělá. Bylo to příjemné. Teď jsem ale zpět a můžeme komunikovat napřímo, což je určitě lepší pro obě strany.

Jak jste se na návrat do Brna těšil?

Strašně moc! Je příjemné se vracet domů, kde jste žil, ale je ještě příjemnější se vracet domů, kde aktuálně žijete. Brno nám chybělo, město máme strašně rádi a jsme spokojeni, že jsme zpět a můžeme opět chodit do kaváren a na večeře, kde to máme rádi.

V kabině během léta přibylo několik nových tváří, měl jste už možnost je všechny poznat?

Víte, hokej je malý svět, kluci, co hrají tento sport, mají hodně společného a je velmi jednoduché se s nimi sblížit. Takže ano, už jsme se stihli poznat, všechno to jsou skvělí kluci a budou skvělí spoluhráči!

V kariéře by rád pokračoval Martin Erat, v kádru Komety nechybí ani Tomáš Plekanec. Jak důležité pro vás byly zprávy, že klub může počítat i s těmito hráči?

Tyhle dva nemůžete nahradit, jsou to skvělí hráči. Jsem velmi rád, že tu s námi jsou a pomohou nám v nadcházející sezóně.

Přes léto se v DRFG aréně vyměnily mantinely a osvětlení. Poznal jste rozdíl?

Určitě poznal, aréna pomalu připomíná arény v NHL! Mantinely jsou určitě bezpečnější pro hráče, když dostanete hit, mantinel část toho nárazu absorbuje do sebe, což sníží riziko zranění. Osvětlení je také parádní. Chválím tyhle modernizace a už se těším na první zápas, který zde odehraji.

Už jste zmínil, že s vaší ženou čekáte další dítě, budete se kvůli porodu vracet během podzimu zpátky do Ameriky. Víte už přibližně na jak dlouho?

Nebude to na dlouho, vrátím se hlavně na porod a pak poletím zpět do Česka. Chci být ženě v těchto chvílích oporou. Jsem moc rád, že jsem od klubu dostal v této záležitosti svolení, a že mohu během sezóny odcestovat k rodině. Nesmírně si toho vážím.